Kradzież sygnału telewizyjnego

Data publikacji 03.02.2016

Kradzież sygnału telewizyjnego to przede wszystkim kradzież dóbr intelektualnych, ale także niejednokrotnie dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem ...

Kradzież sygnału telewizyjnego Kradzież sygnału telewizyjnego to przede wszystkim kradzież dóbr intelektualnych, ale także niejednokrotnie dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego, awariami i przerwami w odbiorze. Operatorzy telewizji kablowej są narażeni na włamania do skrzynek na klatkach schodowych, podłączenia przy użyciu nielegalnych złącz, instalacje nielegalnych filtrów do odbioru płatnych kanałów.
Od kilku lat Stowarzyszenie SYGNAŁ organizuje szkolenia i seminaria m.in. dla Policji oraz prokuratury, w których udział wzięło już kilka tysięcy osób. Do grona tych osób należą również słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej, którym w dniu 29 stycznia pan Zbigniew Taraś przybliżył tematykę związaną z kradzieżą sygnału telewizyjnego, regulacje prawne oraz sposoby ujawniania i ścigania sprawców tego procederu.

autor: Krzysztof Opaliński

(01.02.16)

Powrót na górę strony