Inspektor Piotr Leciejewski nowym Komendantem Szkoły

Data publikacji 18.01.2016

Rozkazem Komendanta Głównego Policji - insp. Zbigniewa Maja, z dniem 18 stycznia br. powierzono pełnienie obowiązków Komendanta Szkoły Policji w Pile ...

Inspektor Piotr Leciejewski nowym Komendantem Szkoły Rozkazem Komendanta Głównego Policji - insp. Zbigniewa Maja, z dniem 18 stycznia br. powierzono pełnienie obowiązków Komendanta Szkoły Policji w Pile - insp. Piotrowi Leciejewskiemu. Powierzenie obowiązków odbyło się w obecności mł. insp. Andrzeja Szymczyka - Zastępcy Komendanta Głównego Policji, podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej Szkoły Policji w Pile.
Nowy Komendant posiada 23-letni staż pracy w Policji, którą rozpoczął i pełni nieprzerwanie od 1 września 1993 roku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie w 1998 roku ukończył studia zawodowe. Od początku służby aż do roku 2006 silnie związany z pracą na stanowiskach kryminalnych i prewencyjnych, w tym stanowiskach kierowniczych. Od 2006 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie, następnie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, a od 25 stycznia 2014 roku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

autor: Paulina Politowska

(18.01.16)