Ostatnia edycja w 2015 roku

Data publikacji 14.12.2015

Walka z handlem ludźmi jest jednym z najistotniejszych wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed organami ścigania, dlatego tak ważne jest, by starać się za wszelką ...

Ostatnia edycja w 2015 roku Walka z handlem ludźmi jest jednym z najistotniejszych wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed organami ścigania, dlatego tak ważne jest, by starać się za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi środkami wpływać na zminimalizowanie skali tego zjawiska. Pomocna w tym może okazać się wiedza i doświadczenie, jakie nabyli uczestnicy zakończonej szóstej, ostatniej już w tym roku kalendarzowym, edycji 5-dniowego kursu specjalistycznego z zakresu zapobiegania przestępstwom handlu ludźmi i ich zwalczania.
Dziewiętnastu funkcjonariuszy służby kryminalnej z garnizonów Policji w Polsce realizujący zadania służbowe związane z zapobieganiem i zwalczaniem przestępstwa handlu ludźmi wzbogacało swoją wiedzę o współczesne formy wykorzystania osób jako ofiary handlu ludźmi, metody działania sprawców oraz taktykę prowadzenia czynności wykrywczych.
Prelegentami, którzy podzielili się wiedzą z uczestnikami kursu byli wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Krzysztof Sawicki, podinsp. Jarosław Zientkowski, asp. Jolanta Kamińska oraz nadkom. Ewa Mańka z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. W charakterze eksperta zewnętrznego, w zakresie zapobiegania i zwalczania przestępstwa handlu ludźmi, wykłady prowadził mł. insp. Adam Pęśko - radca Wydziału ds. Handlu Ludźmi Biura Służby Kryminalnej KGP.

Ostatnia edycja w 2015 roku Ostatnia edycja w 2015 roku Ostatnia edycja w 2015 roku Ostatnia edycja w 2015 roku

autor: Marzena Brzozowska

(14.12.15)

Powrót na górę strony