U gimnazjalistów w Lotyniu

Data publikacji 02.12.2015

Wykładowcy Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia Szkoły Policji w Pile: podinsp. Wojciech Thiel, st. asp. Alicja Baranowska oraz st. asp. Paweł Dobosz ...

U gimnazjalistów w Lotyniu Wykładowcy Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia Szkoły Policji w Pile: podinsp. Wojciech Thiel, st. asp. Alicja Baranowska oraz st. asp. Paweł Dobosz przeprowadzili spotkanie dotyczące przemocy i agresji w cyberprzestrzeni. W prelekcji, połączonej z prezentacją multimedialną, uczestniczyli uczniowie klas gimnazjalnych z Zespołu Szkół w Lotyniu.
Podczas spotkania, młodzież dowiedziała się, jakich zagrożeń należy unikać, korzystając z Internetu oraz jakie zachowania podczas korzystania z komunikacji cyfrowej są niedozwolone i karalne. Prelegenci opowiedzieli uczniom także o zasadach bezpieczeństwa i profilaktyki w korzystaniu z zasobów sieci, jak również, jak nie stać się ofiarą cyberprzemocy i jakie podjąć działania, kiedy stanie się już ofiarą. Uczniowie zostali zapoznani z wymaganiami, które należy spełnić oraz jakie należy przejść etapy postępowania kwalifikacyjnego, aby wstąpić do Policji. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Na zakończenia uczniowie wykonali pamiątkową daktyloskopię.

U gimnazjalistów w Lotyniu U gimnazjalistów w Lotyniu U gimnazjalistów w Lotyniu U gimnazjalistów w Lotyniu

autor: Wojciech Thiel

(02.12.15)

Powrót na górę strony