Szkolenie z samoobrony

Data publikacji 01.12.2015

Zakończył się kolejny kurs zorganizowany przez Szkołę Policji w Pile dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. Dwanaście pań uczestniczyło w ...

Szkolenie z samoobrony Zakończył się kolejny kurs zorganizowany przez Szkołę Policji w Pile dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. Dwanaście pań uczestniczyło w szkoleniu z samoobrony, które przeprowadził instruktor Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych mł. asp. Tomasz Ptak.
Podczas czterech 2-godzinnych zajęć podzielonych na kilka bloków tematycznych, panie uzyskiwały wiedzę i ćwiczyły umiejętności, w jaki sposób sprawnie i szybko obezwładnić napastnika za pomocą siły fizycznej, uwolnić się z różnego rodzajów chwytów, ucisków i duszeń. Ważnym elementem szkolenia była obrona przed napastnikiem uzbrojonym w niebezpieczne narzędzie takie jak nóż, pałka czy kij. Omówione zostały również aspekty związane z zachowaniem się w różnego rodzaju sytuacjach stresowych oraz wykorzystaniem w celu obrony przedmiotów codziennego użytku. W ostatnim dniu szkolenia odbyło się spotkanie z psychologiem, podczas którego asp. Alicja Baranowska poruszyła zagadnienia z zakresu relacji międzyludzkich i zachowań w sytuacjach stresowych, po którym nastąpiło uroczyste zakończenie szkolenia oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów przez zastępcę komendanta szkoły insp. Piotra Gacę.

Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony
Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony
Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony
Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony Szkolenie z samoobrony

autor: Tomasz Ptak

(30.11.15)

Powrót na górę strony