Andrzejkowa wizyta

Data publikacji 28.11.2015

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz KorczakGrupa wolontariuszy z naszej Szkoły odwiedziła ...

Andrzejkowa wizyta „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - Janusz Korczak

Grupa wolontariuszy z naszej Szkoły odwiedziła najmłodszych pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Wolontariusze przekazali dzieciom upominki w postaci pluszowych maskotek, zabawek, książek, gier planszowych oraz słodyczy. W trakcie wspólnej zabawy dzieci pytały o pracę policjanta oraz jak nim zostać. Mali pacjenci wykonali również pamiątkową daktyloskopię.

Była to kolejna wizyta na oddziale dziecięcym. Najbardziej korzystny efekt takiej „terapii”, towarzyszący każdemu spotkaniu, to głośny śmiech dzieci, dochodzący ze szpitalnej świetlicy. Wszyscy cieszyliśmy się, że dzieci, chociaż na chwilę, mogły zapomnieć o chorobie. W akcję zbierania upominków dla dzieci bardzo mocno zaangażowała się kadra naszej szkoły, za co bardzo dziękujemy.

Andrzejkowa wizyta Andrzejkowa wizyta Andrzejkowa wizyta Andrzejkowa wizyta

autor: Wojciech Thiel