Przestępczość gospodarcza w praktyce

Data publikacji 26.11.2015

W dniu 25 listopada Szkoła Policji w Pile gościła na kursie specjalistycznym w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej nadkom. Rafała Zatarę z ...

Przestępczość gospodarcza w praktyceW dniu 25 listopada Szkoła Policji w Pile gościła na kursie specjalistycznym w zakresie zwalczania przestępczości gospodarczej funkcjonariusza z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Trwa właśnie czwarta w tym roku edycja tego kursu.
Podczas swojej prelekcji nasz gość przybliżył słuchaczom kursu zagadnienia związane z przestępczością farmaceutyczną oraz z przestępczością przeciwko środowisku. Opierając się na konkretnych przykładach zakończonych postępowań przygotowawczych, przybliżył aspekty prawne i taktyczne tego rodzaju przestępczości, metody przestępcze wykorzystywane w handlu podrobionymi lekami – na potencję, na odchudzanie, tzw. tabletkami gwałtu. Ponadto, tematem jego wykładu był narastający problem nielegalnego składowania i utylizacji odpadów medycznych w Polsce, jak również związane z tym zagrożenia epidemiologiczne dla życia i zdrowia ludzkiego oraz dla środowiska.
Gościem szkoły w tym dniu był również Wojciech Kiszka z Grupy Allegro, który przedstawił politykę bezpieczeństwa Grupy Allegro, zasady współpracy z Policją, ponadto metody oszustw popełnianych na szkodę Allegro na konkretnych przykładach, jak również zagadnienie dotyczące kradzieży tożsamości, ze zwróceniem szczególnej uwagi na metody phishingowe. Prelegent omówił także system komunikowania się Policji drogą elektroniczną z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro.

 

 

Przestępczość gospodarcza w praktyce

autor: Hanna Bigielmajer

(26.11.15)

Powrót na górę strony