Polska gola!

Data publikacji 20.11.2015

Grupa kibiców, składająca się z pracowników i funkcjonariuszy Szkoły Policji w Pile, uczestniczyła w towarzyskim meczu piłki nożnej Polska – Islandia, który ...

Polska gola! Grupa kibiców, składająca się z pracowników i funkcjonariuszy Szkoły Policji w Pile, uczestniczyła w towarzyskim meczu piłki nożnej Polska – Islandia, który odbył się w piątek 13 listopada 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie.
60 osób, autokar i bus, kibicowskie przyśpiewki oraz duża dawka dobrej zabawy - tak w skrócie można opisać zorganizowany przez kom. Sebastiana Wegnera i mł. asp. Przemysława Zublewicza grupowy wyjazd do stolicy. Duch sportowej zabawy towarzyszyły nam już od samego początku wycieczki. Podczas długiej drogi w autokarze panowała wesoła atmosfera. Nie obyło się bez wykrzykiwania haseł zagrzewających do sportowej walki, przebierania w piłkarskie gadżety, malowania twarzy, czy zakładów związanych z wynikiem meczu. Na teren stadionu weszliśmy około godz. 19:00, czyli na tyle wcześnie, aby każdy z uczestników wycieczki miał czas na obejrzenie obiektu sportowego i zrobienie pamiątkowych zdjęć. Stadion i atmosfera panująca wśród kibiców wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Przed godziną 20:00 zasiedliśmy w sektorze K4 gotowi wspierać reprezentację poprzez gorący doping. Mecz okazał się niezwykle ekscytujący, ciężko było usiedzieć na miejscu, dlatego większość widowiska oglądaliśmy stojąc, oklaskując i kibicując polskiej drużynie. Fantastyczna była również sama oprawa tegoż wydarzenia. Morze biało-czerwonych szalików uniesionych w górę w trakcie śpiewania polskiego hymnu, wykrzykiwanie przez kibiców nazwisk zawodników podczas prezentacji, cały stadion wykrzykujący jednym głosem piłkarskie dewizy - robiły wrażenie nie tylko na wiernych kibicach. Polska pokonała Islandię 4:2, co tylko podkręciło wesołą atmosferę i było kolejnym miłym akcentem naszego wyjazdu.
W drodze powrotnej duża dawka dobrych emocji była przyczynkiem do komentowania i wymiany spostrzeżeń związanych z meczem. Do Piły wróciliśmy w sobotę nad ranem zmęczeni, ale zadowoleni.
Oprócz możliwości obejrzenia na żywo meczu polskiej reprezentacji, wyjazd był okazją do integracji pracowników i funkcjonariuszy. Wyjazd został zorganizowany przy pomocy szkolnego regionu IPA oraz dzięki uprzejmości kierownictwa Szkoły Policji w Pile w zakresie odpłatnego udzielenia autokaru i busa.

Polska gola! Polska gola! Polska gola! Polska gola!
Polska gola! Polska gola! Polska gola! Polska gola!
Polska gola! Polska gola! Polska gola! Polska gola!

autor: Paulina Politowska

(18.11.15)

Powrót na górę strony