Turniej Klas Policyjnych po raz ósmy

Data publikacji 23.10.2015

Znamy już termin VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Zakwalifikowane do Turnieju drużyny, aby zmierzyć się ze sobą w poszczególnych ...

Turniej Klas Policyjnych po raz ósmy Znamy już termin VIII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Zakwalifikowane do Turnieju drużyny, aby zmierzyć się ze sobą w poszczególnych konkurencjach przyjadą do Szkoły Policji w Pile w dniach 23-24 maja 2016 roku.

Turniej współorganizowany jest z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile, z którym pilska Szkoła Policji współpracuje w zakresie realizacji autorskiego programu nauczania w liceum ogólnokształcącym pn. „Wybrane zagadnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego”.

W Turnieju może wziąć udział maksymalnie 25 reprezentacji, w tym reprezentacje, które zajęły miejsca od pierwszego do trzeciego w poprzedniej edycji Turnieju. W przypadku większej liczby zgłoszeń, drużyny biorące udział w Turnieju wyłonione zostaną w drodze eliminacji, w oparciu o test wiedzy.

W ramach VIII Turnieju rozegrane zostaną następujące konkurencje:

• sprawdzian obejmujący ogólną wiedzę o Policji,
  • test sprawności fizycznej (tor przeszkód),
  • test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy,
  • test umiejętności strzeleckich.

Dyrektor szkoły prowadzącej klasy o profilu policyjnym, który chciałby zgłosić swoją reprezentację do udziału w Turnieju powinien w terminie do 18 stycznia 2016 roku przesłać (pocztą tradycyjną lub faksem) zgłoszenie, którego wzór stanowi załącznik nr 1 do regulaminu.

Aktualności dotyczące Turnieju będą publikowane na stronie internetowej Szkoły (w aktualnościach oraz w zakładce Turniej Klas Policyjnych).
Szczegółowych informacji udzielają: podinsp. Dorota Witkowska – tel. (67) 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, faks 67 352 23 27, podinsp. Wojciech Thiel – tel. (67) 352 24 23, tel. kom. 605 597 988.
Zachęcamy do obejrzenia relacji z poprzednich edycji oraz zapoznania się z obecnym regulaminem i udziału w VIII Ogólnopolskim Turnieju Klas Policyjnych.

autor: Paulina Politowska

(23.10.15)