70 lat harcerstwa na Ziemi Pilskiej

Data publikacji 15.10.2015

70 lat harcerstwa na Ziemi Pilskiej W związku z obchodami jubileuszu harcerstwa w Pile, które miały miejsce 3 października, do Regionalnego Centrum Kultury przybyło wielu znakomitych gości. Wśród zaproszonych na uroczystą galę byli również komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki oraz wykładowca asp. szt. Janusz Trzyna.

Uroczystości związane z 70. rocznicą działalności Hufca rozpoczęły się w piątek, mszą św. w kościele pw. św. Antoniego w intencji pilskiego harcerstwa. Sobotnie obchody otworzył apel na placu Stanisława Staszica - patrona hufca ZHP w Pile. Część oficjalna przeprowadzona została natomiast w Regionalnym Centrum Kultury z udziałem zaproszonych gości. Podczas gali, oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek harcerskich, odbyło się wręczenie odznaczeń, wyróżnień oraz podziękowań dla instruktorów i osób związanych z działalnością hufca. W ramach wdzięczności, uhonorowane osoby dołączyły się do zbiórki pieniędzy na renowację sztandaru Hufca.
70 lat harcerstwa na Ziemi Pilskiej Na ręce komendanta Szkoły Policji Pile insp. Jerzego Powieckiego została złożona statuetka z podziękowaniami za wieloletnią pomoc i wsparcie na rzecz wychowania zuchów i harcerzy. Wśród tych, którzy szczycą się szczególnym wkładem w rozwój pilskiego harcerstwa znalazł się również wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile asp. szt. Janusz Trzyna, który otrzymał Srebrną Honorową Odznakę Przyjaciół Harcerstwa. Odznaczenie stanowi wyróżnienie za okazaną troskę o sprawy wychowania dzieci i młodzieży, a także podziękowanie za pomoc okazaną dla Związku Harcerstwa Polskiego w pracy wychowawczej.
Z okazji tego niezwykłego, międzypokoleniowego jubileuszu życzymy wszystkim członkom harcerstwa wieloletnich przyjaźni, wspaniałych przygód oraz kontynuacji harcerskich tradycji.

autor: Paulina Politowska

(15.10.15)