Warsztaty szkoleniowe z zakresu handlu ludźmi

Data publikacji 13.10.2015

W dniach 7-9 października Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Wydział do Walki z Handlem Ludźmi BSK KGP zorganizowały warsztaty szkoleniowe ...

Warsztaty szkoleniowe z zakresu handlu ludźmi W dniach 7-9 października Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Wydział do Walki z Handlem Ludźmi BSK KGP zorganizowały warsztaty szkoleniowe pt. „Praktyczne aspekty zwalczania przestępstwa handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych”. W warsztatach, które odbyły się w Szczytnie, uczestniczyli liderzy i policjanci komórek do walki z handlem ludźmi komend wojewódzkich/Stołecznej Policji, koordynatorzy CBŚP, a także członkowie Grupy Roboczej międzyresortowego Zespołu ds. Zwalczania i Zapobiegania Handlowi ludźmi.
Przedsięwzięcie poświęcone było aktualnym problemom w pracy dochodzeniowo - śledczej i operacyjnej. W jego trakcie omówione zostały m.in. praktyczne aspekty prowadzenia czynności wykrywczych w zwalczaniu przestępczości handlu ludźmi i przestępstw z nim powiązanych.
Szkołę Policji w Pile, w charakterze prelegentów, reprezentowali wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Krzysztof Sawicki i asp. Jolanta Kamińska, przybliżając zagadnienia związane z modelem kontradyktoryjnym procesu karnego.

Warsztaty szkoleniowe z zakresu handlu ludźmi Warsztaty szkoleniowe z zakresu handlu ludźmi Warsztaty szkoleniowe z zakresu handlu ludźmi Warsztaty szkoleniowe z zakresu handlu ludźmi

autor: Marzena Brzozowska

(13.10.15)