IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Data publikacji 05.10.2015

W dniach 2-3 października br. w siedzibie Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbyły się IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery ...

IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery W dniach 2-3 października br. w siedzibie Pilskiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbyły się IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery współorganizowane przez Miasto Piła oraz Invest-Park Sp. z o.o.

Szkoła Policji zaprezentowała się na stoisku wystawowym pierwszego dnia targów, w ramach Strefy Kariery Targów Edukacyjnych.
Celem jesiennej edycji przedsięwzięcia było zaprezentowanie oferty dla osób poszukujących pracy, zainteresowanych rozwojem kariery zawodowej oraz absolwentów szkół i uczelni wkraczających na rynek pracy.
Dla naszej Szkoły była to okazja do tego, aby zaprezentować młodym ludziom, absolwentom szkół, zalety pracy w Policji oraz zachęcić ich do wstępowania w szeregi służb mundurowych. Dokonana została prezentacja zawodu policjanta oraz ścieżki kariery zawodowej. Podinsp. Jacek Czechowski z Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile, poprowadził prelekcję, w której poinformował o tym, jakie kroki należy powziąć, aby zostać policjantem. Dla zainteresowanych najważniejszymi wymaganiami, jakie należy spełnić, aby służyć w Policji, okazały się: nieposzlakowana opinia, posiadanie co najmniej średniego wykształcenia, wykazanie się odpowiednią zdolnością fizyczną i psychiczną do pełnienia służby, a także fakt, że nie można być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu. Osoby zainteresowane wysłuchały prezentacji poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego, do których należą: przygotowanie i złożenie odpowiednich dokumentów, test wiedzy, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne oraz rozmowa kwalifikacyjna.
Stoisko wystawowe cieszyło się dużą popularnością. Wśród najbardziej zainteresowanych znaleźli się uczniowie i absolwenci szkół średnich i gimnazjów. Zgodnie z tym, że jednym z warunków ubiegania się o przyjęcie do służby jest minimum średnie wykształcenie, zainteresowanym gimnazjalistom proponowaliśmy dalsze kształcenie w szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzących klasy o profilu policyjnym. Ukończenie takiej szkoły jest premiowane dwoma dodatkowymi punktami podczas postępowania kwalifikacyjnego do Policji.
Podczas rozmów z młodzieżą wskazywaliśmy, że praca w służbach mundurowych to nie tylko pewne przywileje. Jest to zawód, który wymaga zaangażowania, samodyscypliny, ciągłej pracy i kształcenia - dając w zamian dużo satysfakcji.

IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery
IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery
IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery IV Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

autor: Paulina Politowska

(05.10.15)

Powrót na górę strony