Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi

Data publikacji 05.10.2015

Handel ludźmi to obecnie jeden z głównych problemów zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym współczesnej przestępczości. Już sama wiedza ...

Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi Handel ludźmi to obecnie jeden z głównych problemów zarówno w wymiarze krajowym, jak i międzynarodowym współczesnej przestępczości. Już sama wiedza na ten temat i świadomość zagrożeń może pomóc uniknąć przykrych zdarzeń. Informowanie i uświadamianie społeczeństwa jest jednym z celów „Krajowego planu działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2013 – 2015”. 18 października w krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Zgodnie z treścią punktu 1.2 części 1 – przyjętego w dniu 20 maja 2013 r. przez Radę Ministrów – „Krajowego planu działań przeciwko handlowi ludźmi na lata 2013 – 2015, organizacja ww. obchodów powierzona została szkołom Policji.
W ramach obchodów tego Dnia, wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile podinsp. Krzysztof Sawicki oraz asp. Jolanta Kamińska przeprowadzili wykład dla słuchaczy Szkoły dotyczący współczesnych formy niewolnictwa.

autor: Marzena Brzozowska

(05.10.15)

Powrót na górę strony