Likwidacja nielegalnych laboratoriów

Data publikacji 02.10.2015

W Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Policji mieszczącym się na terenie Centrum Szkolenia Policji ...

Likwidacja nielegalnych laboratoriów W Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Zwalczania Nielegalnych Laboratoriów Narkotykowych Policji mieszczącym się na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się druga edycja szkolenia z zakresu likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotykowych. Organizatorami szkolenia było Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji oraz Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji we współpracy z przedstawicielami CBŚP, LK KWP we Wrocławiu oraz Szkoły Policji w Pile reprezentowanej przez młodszego wykładowcę Zakładu Służby Kryminalnej, sierż. sztab. Sebastiana Polaka.
Uczestnikami szkolenia byli biegli z laboratoriów kryminalistycznych z zakresu badań chemicznych, technicy kryminalistyki oraz funkcjonariusze z pionu dochodzeniowo - śledczego i operacyjno - rozpoznawczego zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z czterech garnizonów: świętokrzyskiego, śląskiego, warmińsko - mazurskiego i pomorskiego.
Zajęcia miały charakter zarówno wykładów, jak i ćwiczeń praktycznych. Dotyczyły wiedzy z zakresu wyposażenia nielegalnych laboratoriów, metod syntezy oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas likwidacji nielegalnych laboratoriów narkotyków syntetycznych i ich prekursorów. Dzięki zaangażowaniu wykładowcy Szkoły Policji w Pile sierż. sztab. Sebastiana Polaka, uczestnicy szkolenia mogli podnieść swoje umiejętności w zakresie wybranych zagadnień pracy operacyjno - rozpoznawczej wspomagającej czynności związane z typowaniem, ustalaniem i likwidacją nielegalnych laboratoriów.

Likwidacja nielegalnych laboratoriów Likwidacja nielegalnych laboratoriów Likwidacja nielegalnych laboratoriów Likwidacja nielegalnych laboratoriów

autor: Leszek Koźmiński

(01.10.15)

Powrót na górę strony