Wrześniowy wolontariat

Data publikacji 02.10.2015

Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z wieloma wizytami w placówkach, z którymi nasza szkoła współpracuje już od lat. Funkcjonariusze i słuchacze Szkoły Policji ...

Wrześniowy wolontariat Rozpoczęcie roku szkolnego wiąże się z wieloma wizytami w placówkach, z którymi nasza szkoła współpracuje już od lat. Funkcjonariusze i słuchacze Szkoły Policji w Pile po raz kolejny odwiedzili Publiczne Przedszkole w Kaczorach. Przyczynkiem do spotkania była chęć przekazania dzieciom informacji na temat bezpiecznego zachowania się na drodze oraz ciekawostek związanych z pracą Policji. Tym razem były to zajęcie związane z zakresu ujawniania i zabezpieczania śladów.
We wrześniu wolontariusze naszej szkoły odwiedzili również Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy w ramach imprezy plenerowej związanej z pożegnaniem lata. Nasi słuchacze zapoznali się z zasadami funkcjonowania tej placówki oraz historią jej powstania. Po wręczeniu słodkich upominków, słuchacze, wraz z podopiecznymi Warsztatów, wzięli udział w zawodach i grach sportowych. Oprócz sportowej rywalizacji (była to też wspaniała forma terapii dla niepełnosprawnych), nawiązały się nowe przyjaźnie.
W pożegnaniu lata wzięli także udział podopieczni Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej dla osób z zaburzeniami psychicznymi z Piły.

Wrześniowy wolontariat Wrześniowy wolontariat Wrześniowy wolontariat Wrześniowy wolontariat

autor: Wojciech Thiel

(01.10.15)