Policyjni nauczyciele na boisku

Data publikacji 21.09.2015

Przez ostatnie dwa dni poprzedniego tygodnia, przy pięknej słonecznej pogodzie i dużej liczbie kibiców na szkolnym boisku rywalizowali piłkarze ...

Policyjni nauczyciele na boisku Przez ostatnie dwa dni poprzedniego tygodnia, przy pięknej słonecznej pogodzie i dużej liczbie kibiców na szkolnym boisku rywalizowali piłkarze ze szkół policyjnych. Do rywalizacji w II Mistrzostwach Jednostek Szkoleniowych Policji w Piłce Nożnej stanęły dziesięcioosobowe reprezentacje: Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach i gospodarz turnieju – drużyna Szkoły Policji w Pile. Turniej objął honorowym patronatem Komendant Główny Policji, który ufundował puchar dla zwycięskiej drużyny i statuetki dla wyróżniających się zawodników. Uroczystego otwarcia dokonał Zastępca Komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca.
Impreza, której celem było wyłonienie najlepszej drużyny piłkarskiej w szkołach policyjnych, była również okazją do zaprezentowania sprawności fizycznej policjantów i pracowników Policji oraz do integracyjnego spotkania. Mecze odbywały się w formule „każdy z każdym”, 2x10 minut, a na boisku w każdej drużynie przebywało 6 zawodników. Rywalizacja była bardzo wyrównana, trudno było wskazać faworytów, a rozstrzygnięcia meczów następowały często w ostatnich minutach.
Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna reprezentująca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (5 pkt) i to ona zdobyła puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji. Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile, za drugie miejsce, wywalczyła drużyna reprezentująca Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie (4 pkt). Reprezentacja Szkoły Policji w Pile uplasowała się na najniższym stopniu podium (4 pkt) i otrzymała puchar ufundowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Tuż za podium sklasyfikowana została drużyna Szkoły Policji w Katowicach (3 pkt).
Tytuł najlepszego strzelca wywalczył Sebastian Polak (SP w Pile), najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Zawalniak (WSPol. w Szczytnie), a najlepszym zawodnikiem wybrany został Łukasz Szwejkowski (CSP Legionowo).
Podczas uroczystego zakończenia turnieju puchary zwycięzcom i drobne upominki wszystkim zawodnikom wręczył Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile mł. insp. Roman Gryczka. Wszyscy uczestnicy wyrazili nadzieję na spotkanie w przyszłym roku podczas kolejnej edycji turnieju.

Galeria zdjęć

Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku
Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku
Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku
Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku
Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku
Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku Policyjni nauczyciele na boisku

autor: Sylwester Urbaniak

(21.09.15)

Powrót na górę strony