Z wizytą w przedszkolu

Data publikacji 17.09.2015

Rozmowy z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa są niezwykle istotne, głównie z uwagi braku wyrobionych nawyków i małej wiedzy praktycznej małych dzieci.

Z wizytą w przedszkolu Rozmowy z dziećmi na temat zachowania bezpieczeństwa są niezwykle istotne, głównie z uwagi braku wyrobionych nawyków i małej wiedzy praktycznej małych dzieci. W związku z tym, aby wzbogacić ich wiedzę o informacje związane z tym zagadnieniem, wykładowcy Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych odwiedzili grupę 4-6-latków z pobliskiego Publicznego Przedszkola nr 5 w Pile.
Pogadanka dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, jak bezpiecznie zachowywać się na placu zabaw? Dzieci podzieliły się z policjantami swoją wiedzą. Pokazały również, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.
Nadkom. Artur Kulczak i kom. Sebastian Wegner chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym i o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie. Następnie razem z policjantami dzieci ćwiczyły, jak prawidłowo powinno się korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i wzbogacenie wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i bezpiecznej zabawy, podopieczni przedszkola wręczyli policjantom pamiątkowy dyplom oraz zaprosili do obejrzenia specjalnie przygotowanego dla nich występu artystycznego.

Z wizytą w przedszkolu Z wizytą w przedszkolu Z wizytą w przedszkolu Z wizytą w przedszkolu
Z wizytą w przedszkolu Z wizytą w przedszkolu Z wizytą w przedszkolu Z wizytą w przedszkolu

autor: Waldemar Hałuja

(17.09.15)

Powrót na górę strony