Lotnicze pasje

Data publikacji 17.09.2015

12 września na pilskim lotnisku przy schronohangarze nr 5 odbyła się promocja książki Arno Giese „Uff, nie spaliłem Kopenhagi”. Jest to rozmową z wybitnym ...

Lotnicze pasje 12 września na pilskim lotnisku przy schronohangarze nr 5 odbyła się promocja książki Arno Giese „Uff, nie spaliłem Kopenhagi”. Jest to rozmową z wybitnym pilaninem, mjr. pilotem Bogdanem Likusem, służącym przed laty w 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego w Pile.
To wyjątkowe spotkanie pasjonatów wojskowego lotnictwa odbyło się w siedzibie Pilskiego Muzeum Wojskowego. Przyciągnęło wielu miłośników skrzydeł z biało-czerwoną szachownicą. Jednym z nich był podkom. Paweł Leśniewski z Zakładu Służby Kryminalnej, który podczas premiery książki prezentował własne zbiory falerystyczne poświęcone głównie historii wojskowego lotnictwa w Pile.
Wystawiony był też sprzęt wojskowy, w tym legendarny „Tygrysek”, ostatni pilski egzemplarz SU-22. Odbyła się również projekcja filmu obrazująca pilskie skrzydła, no i oczywiście zasmakować można było wojskowej grochówki.

Lotnicze pasje Lotnicze pasje Lotnicze pasje Lotnicze pasje

autor: Leszek Koźmiński

(17.09.15)

Powrót na górę strony