Podróż w krainę gór piaskowych

Data publikacji 09.09.2015

Po ubiegłorocznej wycieczce zorganizowanej na Mazowsze (Warszawa, Modlin, Pułtusk) - wolontariusze naszej Szkoły pomogli w organizacji ...

Podróż w krainę gór piaskowych Po ubiegłorocznej wycieczce zorganizowanej na Mazowsze (Warszawa, Modlin, Pułtusk) - wolontariusze naszej Szkoły pomogli w organizacji kolejnej wycieczki dla podopiecznych dwóch placówek podległych Caritas w Pile - tym razem do Słowińskiego Parku Narodowego. Wzięło w niej udział 47 osób niepełnosprawnych wspólnie z opiekunami, wspieranymi przez wolontariuszy ze Szkoły, którzy wraz z policjantami z KPP w Lęborku przygotowali program i różne atrakcje.
W drodze do Lęborka zatrzymaliśmy się w Białym Borze, gdzie mogliśmy poznać historię i aktualny stan stadniny koni. Ciekawostką, o której usłyszeliśmy był fakt kręcenia w stadninie scen do filmów „Pan Wołodyjowski”, „Mazepa” i „Karino”.
W pierwszym dniu wycieczki podopieczni wspomnianych placówek mieli okazję zwiedzić Lębork - urokliwe miasto z wyremontowaną starówką i deptakiem. Wieczorem, w miejscu zakwaterowania w szkolnym internacie czekała na nich smaczna obiadokolacja, a wieczorem - dyskoteka.
Drugiego dnia wybraliśmy się do Gdyni i program zwiedzania rozpoczęliśmy od oceanarium. Uczestnicy wycieczki mogli zobaczyć setki różnych stworzeń żyjących w morzach i ocenach. Kolejnym punktem zwiedzania był skwer Kościuszki i wychodzące w morze molo południowe, przy którym cumuje m.in. okryty sławą żaglowiec „Dar Pomorza” oraz niszczyciel ORP Błyskawica biorący udział w walkach II wojny światowej.
W ostatnim dniu wybraliśmy się na szczyt najwyższej z wędrujących wydm w Polsce - Łąckiej Górze 43 m n.p.m. Wędrujące wydmy w Słowińskim Parku Narodowym to jedna z głównych atrakcji regionu.

Podróż w krainę gór piaskowych Podróż w krainę gór piaskowych Podróż w krainę gór piaskowych Podróż w krainę gór piaskowych

autor: Wojciech Thiel

(09.09.15)