25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS

Data publikacji 07.09.2015

Prawie 3,5 tysiąca biegaczy stanęło na starcie jubileuszowego 25. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który tradycyjnie w pierwszą niedzielę ...

25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów Prawie 3,5 tysiąca biegaczy stanęło na starcie jubileuszowego 25. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który tradycyjnie w pierwszą niedzielę września rozegrany został na ulicach Piły. Zawodnicy wystartowali z al. Piastów i po przebiegnięciu dokładnie 21 km 97,5 m zakończyli zmagania na pl. Zwycięstwa.
Każdy z 3091 zawodników, którzy ukończyli bieg otrzymał pamiątkowy medal z wizerunkiem Wandy Panfil, jednej z najlepszych zawodniczek w historii światowego maratonu, mistrzyni świata w tej konkurencji. Wśród wspomnianej grupy była rekordowa liczba 151 policjantek, policjantów, emerytów policyjnych i pracowników polskiej Policji oraz pięcioosobowa reprezentacja policjantów łotewskich rywalizujących w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie.
Inicjatywa współzawodnictwa policjantów i policjantek zyskała aprobatę Komendanta Głównego Policji, który zatwierdził umieszczenie imprezy w Harmonogramie wydarzeń sportowo-rekreacyjnych na rok 2015 objętych patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji i ufundował puchary dla trzech najlepszych funkcjonariuszy w kategorii kobiet i mężczyzn. Puchary w klasyfikacji drużynowej i nagrody dla najlepszych policjantów ufundowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA. Wsparcie w przygotowaniu pobytu policyjnych biegaczy w Pile otrzymaliśmy także z Urzędu Miasta w Pile.

Najlepszymi wśród policjantów okazali się

- w kategorii mężczyzn:
1. Łukasz WRÓBEL– KMP w Poznaniu
2. Adam THIEL – KPP w Lęborku
3. Gunars KEGIS – policjant z Łotwy

- w kategorii kobiet:
1. Irina STULA PANKOKA – policjantka z Łotwy
2. Marta ORLIKOWSKA – KMP w Poznaniu
3. Edyta MARCINIAK – KMP w Kaliszu

- w klasyfikacji drużynowej:
1. Policja Łotwa
2. KWP z s. w Radomiu
3. KPP w Świeciu

Nagrodę specjalną dla najlepszego zawodnika ze Szkoły Policji w Pile otrzymał Mateusz Pałys, młodszy wykładowca w Zakładzie Prewencji i Technik Interwencyjnych.

Puchary i nagrody zwycięzcom wręczyli: Zastępca Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Gaca oraz Witold Drzażdżyński - I Wiceprezydent Krajowego Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA.

Wyniki poszczególnych klasyfikacji dostępne są na stronie internetowej www.pila.halfmarathon.pl

25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów 25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów 25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów 25. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS z udziałem policjantów

autor: Sylwester Urbaniak

(07.09.15)