II Piłkarski Turniej Wakacyjny

Data publikacji 21.07.2015

W sobotnie przedpołudnie na nowoczesnych obiektach sportowych pilskiej Szkoły Policji rozegrany został II Piłkarski Turniej Wakacyjny o Puchar Komendanta Szkoły Policji ...

II Piłkarski Turniej WakacyjnyW sobotnie przedpołudnie na nowoczesnych obiektach sportowych pilskiej Szkoły Policji rozegrany został II Piłkarski Turniej Wakacyjny o Puchar Komendanta Szkoły Policji w Pile. Jego pomysłodawcą był młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły mł. asp. Przemysław Zublewicz. Podobnie jak w roku ubiegłym, w obecnej edycji wzięło udział 6 reprezentacji:

1. Noteć Dziembowo
  2. Fair Play Złotów
  3. UKS Kotuń
  4. Zjednoczeni Kaczory
  5. Football Academy Piła
  6. Iskra Szydłowo

Każda z występujących drużyn składała się z 12 zawodników z rocznika 2006 i młodszych. Zgodnie z regulaminem Turnieju rozegrano łącznie 15 meczy po 12 minut systemem„każdy z każdym”.
Po kilkugodzinnej, zaciętej i wyrównanej rywalizacji przeprowadzonej na jednym z najwyższej klasy boisk sportowych w regionie, wyłoniono zwycięzcę Turnieju. Okazała się nim drużyna Football Academy Piła, której trenerem jest p. Tomasz Skręta. Drugie miejsce zajął zespół Zjednoczeni Kaczory pod przewodnictwem trenerki p. Marioli Wysockiej. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Fair Play Złotów, której trenerem jest p. Adam Ziółkowski. Wszystkie uczestniczące w Turnieju drużyny otrzymały puchary, okolicznościowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Wybrano również najlepszego zawodnika, którym okazał się Alan Majewski (Iskra Szydłowo). Królem strzelców został Błażej Jaguś z Fair Play Złotów, a najlepszym bramkarzem Filip Błoch z Football Academy Piła.
Dekoracji drużynowej i indywidualnej dokonał kierownik Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych mł. insp. Sylwester Urbaniak reprezentujący Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Jerzego Powieckiego.
W przerwach pomiędzy meczami dzieci mogły poćwiczyć na odkrytej siłowni, zapoznać się ze sprzętem policyjnym oraz skorzystać z przejazdu radiowozem. Po raz drugi na turnieju zagościła maskotka garnizonu wielkopolskiego „sierż. Pyrek”, która zagrzewała do walki młodych piłkarzy. Dzięki uprzejmości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile mł. bryg. Rafała Mrowińskiego organizatorzy przygotowali również pokaz wozu strażackiego wraz ze sprzętem oraz zapewnili atrakcję w postaci „kurtyny wodnej”. Wzbudziła ona duże zainteresowanie, szczególnie wśród najmłodszych, gdyż rozpyliła nad zawodnikami delikatną bryzę, która pomogła piłkarzom „przetrwać” 30-sto stopniowy upał. Nad sprawnym przebiegiem Turnieju oraz profesjonalnym sędziowaniem czuwali sędzia z Pilskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej p. Rafał Płotka, asp. Agnieszka Kuszyk z Zakładu Służby Kryminalnej oraz p. Barbara Kurjan z Zakładu Prewencji i Technik Interwencyjnych.
Trenerzy, rodzice i dzieci, doceniając wysoki poziom sportowy i wzorcową organizację turnieju, wyrazili nadzieję na kontynuację rozgrywek w następnych latach.
Organizatorzy składają również specjalne podziękowania dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, a także dla dzieci, rodziców i ich opiekunów, którzy w charakterze kibiców uczestniczyli w Turnieju.

II Piłkarski Turniej Wakacyjny II Piłkarski Turniej Wakacyjny II Piłkarski Turniej Wakacyjny II Piłkarski Turniej Wakacyjny

autor: Przemysław Zublewicz

(21.07.15)