Czerwcowy wolontariat

Data publikacji 30.06.2015

Czerwiec obfitował w bardzo ważne wydarzenia - począwszy od VII Ogólnopolskiego Turnieju „Klasa Policyjna Roku 2015”, czy Ogólnopolskiego Konkursu ...

Czerwcowy wolontariat Czerwiec obfitował w bardzo ważne wydarzenia - począwszy od VII Ogólnopolskiego Turnieju „Klasa Policyjna Roku 2015”, czy Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015”. Prawdziwie gorący czerwiec miał również swoje odzwierciedlenie w działalności wolontaryjnej.
Przedstawiciele samorządu wzięli udział w Diecezjalnej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych w Skrzatuszu. Poza przeżyciami duchowymi - pomoc wolontariuszy była nieoceniona, szczególnie przy osobach niepełnosprawnych poruszających się na wózkach. Po eucharystii i wspólnym czuwaniu był wspólny posiłek oraz czas dla przyjaciela.
Kolejna grupa wolontariuszy odwiedziła Warsztaty Terapii Zajęciowej w Leżenicy, gdzie wraz z podopiecznymi zorganizowali zabawę. Dzięki radosnej i przyjemnej postawie policjantów oraz podopiecznych placówki, udało się stworzyć wspaniałą atmosferę. Nikogo nie trzeba było zachęcać do tańca. Nie zabrakło wyśmienitego poczęstunku, przygotowanego przez podopiecznych Warsztatów w ramach pracowni gospodarstwa domowego. Oprawą muzyczną zajął się uczestnik Warsztatów, którego bogaty repertuar muzyczny nie pozwolił nikomu stać w miejscu. Słuchacze naszej Szkoły obdarowali podopiecznych słodyczami i upominkami.
Również w czerwcu grupa wolontariuszy z naszej Szkoły odwiedziła najmłodszych pacjentów oddziału dzieci starszych w pilskim szpitalu. Przedstawiciele samorządu szkolnego przekazali dzieciom upominki w postaci zabawek, książek, gier planszowych, kredek oraz kolorowanek. Lata obserwacji podczas dziesiątków odbytych już wizyt, utwierdzają nas w przekonaniu, że śmiech dzieci, to jedna z najkorzystniejszych terapii, dzięki której szybciej wracają one do zdrowia.
W wymienione przedsięwzięcia zaangażowali się słuchacze kursów specjalistycznych, zwłaszcza z kompanii III kursu DŚ VI/15, za co bardzo im dziękujemy.

Czerwcowy wolontariat Czerwcowy wolontariat Czerwcowy wolontariat Czerwcowy wolontariat

autor: Wojciech Thiel

(30.06.15)