Szkolenie dla pracowników wrocławskiej skarbówki

Data publikacji 26.06.2015

Ostatnie lata przyniosły istotne zmiany w funkcjonowaniu państwa polskiego. Demokratyzacja życia społecznego, poszerzenie obszarów wolności, swobód obywatelskich ...

Szkolenie dla pracowników wrocławskiej skarbówki Ostatnie lata przyniosły istotne zmiany w funkcjonowaniu państwa polskiego. Demokratyzacja życia społecznego, poszerzenie obszarów wolności, swobód obywatelskich, wprowadzenie gospodarki rynkowej, niewątpliwie korzystnie wpłynęły na rozwój naszego kraju. Jednak równocześnie pojawiło się wiele zjawisk negatywnych, do których m.in. można zaliczyć dynamiczny rozwój przestępczości, na czele z jej najgroźniejszym rodzajem – przestępczością gospodarczą i przestępczością zorganizowaną. Nasza Szkoła, po powrocie do szkoleń z zakresu szeroko rozumianej taktyki zwalczania przestępczości kryminalnej, a co za tym idzie, do zwalczania przestępczości „nowej generacji”, rozpoczęła współpracę z wieloma podmiotami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości.
Jest to proces bardzo trudny, złożony i zależy od wielu czynników, dlatego też nieodzowne jest prowadzenie przez organy powołane do ścigania wspólnych szkoleń i warsztatów w tym zakresie.

Szkolenie dla pracowników wrocławskiej skarbówki Wykładowcy Szkoły Policji w Pile: podinsp. Zbigniew Bogusz oraz kom. Michał Zielonka przeprowadzili szkolenie pracowników Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu z zakresu taktyki i techniki prowadzenia przeszukań. W trakcie szkolenia zostały poruszone m.in. zagadnienia dotyczące: rozpoznania miejsca planowanego przeszukania, przygotowania do planowanego przeszukania, planowania przeszukania, zasad bezpieczeństwa podczas przeszukania, uprawnień i obowiązki wynikające z przepisów prawa i procedur, taktyki i techniki prowadzenia przeszukania z uwzględnieniem specyfiki miejsca przeszukania.

autor: Krzysztof Opaliński

(26.06.15)