Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”

Data publikacji 26.05.2015

W auli pilskiej Szkoły Policji miała miejsce finałowa gala aż trzech miejskich konkursów: konkursu wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista” oraz konkursów ...

Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” W auli pilskiej Szkoły Policji miała miejsce finałowa gala aż trzech miejskich konkursów: konkursu wiedzy „Bezpieczny Trzecioklasista” oraz konkursów plastycznych „Domowe zagrożenia a bezpieczeństwo” i „Udział Żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych ONZ”, który zorganizowany został po raz pierwszy z okazji „Dnia Weterana” i „Dnia Peacekeepera”.
Uroczystość uświetnili zaproszeni goście m.in.: Dowódca Garnizonu Piła mjr Mariusz Krawulski, Dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły p. Sebastian Dzikowski, Szef Wydziału Rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile mjr Mirosław Konopko, Prezes Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ – Koło nr 24 w Pile p. Jan Bałon. Pilską Szkołę Policji reprezentowali Komendant insp. Jerzy Powiecki wraz z Zastępcą insp. Piotrem Gacą. Oprócz nich na gali obecni byli: Kierownik Zakładu Służby Prewencyjnej mł. insp. Krzysztof Opaliński wraz z podległymi funkcjonariuszami – podinsp. Mariuszem Macierzyńskim i kom. Arturem Kulczakiem, którzy w kwietniu br. uczestniczyli w charakterze ekspertów Konkursu „Bezpieczny Trzecioklasista”. Nie zabrakło również mieszkańców Piły, mediów oraz nagrodzonych uczniów, którzy przybyli razem z najbliższymi i nauczycielami.
Przed rozdaniem nagród, wszystkie zaangażowane w przedsięwzięcie osoby ze Szkoły Policji otrzymały z rąk organizatora konkursów - Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile p. Marzenny Urbaniak specjalne podziękowania. Podczas akademii rozdano nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Specjalnymi podziękowaniami zostali wyróżnieni nauczyciele szkół biorących udział w konkursach, którzy przygotowywali swoich podopiecznych. Na autorów nagrodzonych i wyróżnionych prac czekały cenne nagrody ufundowane przez p. Sabinę Jakiel-Mainieri - dyrektor Towarzystwa Ubezpieczeniowego Uniqa Przedstawicielstwo w Pile, p. Liliannę Pompałę – właścicielkę sklepu sportowego Skaut - Shop w Pile, SPH CREDO Jacek Bogusławski w Pile oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile. Puchar dla Najlepszej szkoły w konkursie „Bezpieczny Trzecioklasista” ufundował Prezydent Miasta Piły dr Piotr Głowski.
Miłym akcentem gali były występy taneczne i wokalne uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pile - organizatora konkursów, nad którymi patronat objął Prezydent Miasta Piły. Natomiast Szkoła Policji w Pile jest od wielu lat ich partnerem. Z kolei konkurs „Udział Żołnierzy Wojska Polskiego w misjach pokojowych ONZ”, objęty został honorowym patronatem dowódcy Garnizonu Piła oraz komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie wraz z opiekunami mogli obejrzeć nagrodzone prace w szkolnej galerii sztuki „Akwarium”.

Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”
Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”
Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”
Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”
Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”
Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista” Nie tylko „Bezpieczny Trzecioklasista”

autor: Anna Fons

(25.05.15)

Powrót na górę strony