Dla Adasia

Data publikacji 10.03.2015

Dla Adasia Funkcjonariusze i pracownicy pilskiej Szkoły Policji zaangażowali się w działania na rzecz 3-letniego Adasia Undro, cierpiącego na guza pnia mózgu. Podczas zorganizowanego specjalnie dla Niego festynu charytatywnego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile, miały miejsce liczne konkursy, prezentacje, licytacje, a także sportowa rywalizacja w szczytnym celu.
Tego dnia naczelnik Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia mł. insp. Artur Godlewski, młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych podkom. Radosław Spychalski, specjalista Beata Kąckowska-Szklarz i starszy referent Marta Królewicz (obie panie z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia), główny specjalista Sekcji Teleinformatyki Adam Blajchert oraz emerytowany wykładowca Szkoły podinsp. w st. spocz. Marek Kąckowski, uczestniczyli w biegu na dystansie 2,2 km, a wcześniej w biegach na stadionie, wspólnie z wieloma pilanami przebiegli razem 1524,64 km, czyli o wiele więcej niż dystans miedzy Piłą a Londynem gdzie obecnie leczy się Adaś.
Oprócz tego instruktor Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły oraz licencjonowany trener Polskiego Związku Muaythai (tajski boks) – mł. asp. Tomasz Ptak, przygotował pokaz sztuk walki, który obejrzało wiele osób odwiedzających szkołę w tym dniu. Pod jego kierunkiem wystąpili członkowie prowadzonego przez asp. Ptaka Klubu Black Baird Piła oraz słuchacze Szkoły, w tym posiadacze tytułów mistrzowskich (w zapasach): post. Jakub Tim oraz post. Łukasz Matuszczak (brazylijskie ju-jitsu), którzy zaprezentowali swoje sportowe umiejętności.
W działania na rzecz Adasia zaangażowali się także słuchacze Szkoły, którzy obsługiwali stoisko ekspozycyjne, na którym można było obejrzeć środki przymusu bezpośredniego oraz elementy policyjnego umundurowania.
W wyniku wszystkich podjętych działań podczas festynu udało się zebrać 22 830,45 zł, 4 euro, 1 funt na pomoc dla chłopca.

Dla Adasia Dla Adasia Dla Adasia Dla Adasia

autor: Anna Fons