Gorące przygotowania

Data publikacji 05.02.2015

Od marca br. po raz pierwszy w historii Szkoły rozpoczną się kursy specjalistyczne kształcące techników kryminalistyki. Wracając do swoich ...

Gorące przygotowania Od marca br. po raz pierwszy w historii Szkoły rozpoczną się kursy specjalistyczne kształcące techników kryminalistyki. Wracając do swoich korzeni, w Szkole znów będą mogli zdobywać wiedzę przede wszystkim funkcjonariusze pionu kryminalnego. Aby w pełni przygotować się do tego zadania oraz poszerzyć zaplecze dydaktyczne, szczególnie związane z praktycznymi aspektami szkolenia, na terenie szkolnego parku i w okolicach garaży miał miejsce kontrolowany pożar. Wszystko po to, aby stworzyć symulacyjne miejsce oględzin pożaru. Pod czujnym okiem młodszego wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły asp. sztab. Pawła Leśniewskiego (technika kryminalistyki z wieloletnim stażem) oraz Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 PSP w Pile - mł. kpt. Jarosława Kołaką, funkcjonariusze dokonali zaprószenia ognia we wnętrzu samochodu oraz w środku murowanego budynku. Po podpaleniu, wszystko zostało ugaszone, a pozostałe po spaleniu materiały służyć będą przyszłym technikom kryminalistyki w ćwiczeniach dotyczących specyfiki oględzin miejsca pożaru.

Gorące przygotowania Gorące przygotowania Gorące przygotowania Gorące przygotowania

autor: Anna Fons

(04.02.15)