Odprawa służbowa BSK KGP i CLKP

Data publikacji 26.01.2015

W dniach 20-22 stycznia w Pile - Płotkach odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej ...

Odprawa służbowa BSK KGP i CLKP W dniach 20-22 stycznia w Pile - Płotkach odbyła się odprawa służbowa kadry kierowniczej Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji i Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji z naczelnikami odpowiedzialnymi za pracę procesową oraz z naczelnikami laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich/Stołecznej Policji.
W odprawie uczestniczyli: dyrektor Biura Służby Kryminalnej KGP insp. Mariusz Wiatr, dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji insp. dr Waldemar Krawczyk, zastępca dyrektora Biura Służby Kryminalnej KGP insp. Andrzej Naperty, zastępca komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Gaca, naczelnik Wydziału Dochodzeniowo - Śledczego BSK KGP kom. Michał Białęcki oraz naczelnicy odpowiedzialni za pracę procesową i naczelnicy laboratoriów kryminalistycznych komend wojewódzkich/Stołecznej Policji.
Podczas odprawy dokonano oceny stanu przygotowań Policji do zmian w procedurze karnej wynikających z ustawy z dnia 27 września 2013 roku o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw.
Ponadto omówiono:

• współpracę pomiędzy komórkami dochodzeniowo-śledczymi a laboratoriami kryminalistycznymi,
  • wykorzystanie policyjnych i pozapolicyjnych baz danych wspomagających służbę kryminalną,
  • zakres działania policyjnych laboratoriów kryminalistycznych, w tym wykonawstwo badań kryminalistycznych w aspekcie zmian w procedurze karnej,
  • doskonalenie zawodowe służby kryminalnej realizowane przez Szkołę Policji w Pile w 2015 r.

autor: Robert Sierzputowski

WDŚ BSK KGP