Niebieska Orkiestra

Data publikacji 12.01.2015

Policjanci - wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile, jak co roku włączyli się działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 23. finał odbył się w Regionalnym Centrum ...

Niebieska Orkiestra Policjanci - wolontariusze ze Szkoły Policji w Pile, jak co roku włączyli się działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której 23. finał odbył się w Regionalnym Centrum Kultury (RCK) „Fabryka Emocji” w Pile. Podczas niego zbierane były fundusze dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Aby zachęcić pilan do włączenia się w zbiórkę, specjalnie dla nich zagrał szkolny zespół muzyczny „Awans” złożony z uzdolnionych muzycznie wykładowców: podinsp. Jacka Słońskiego (instrumenty perkusyjne), podinsp. Tomasza Ratajczaka (gitara solowa), nadkom. Pawła Holeksy (śpiew, gitara basowa) i ich przyjaciół - Przemysława Wojnarowskiego (śpiew, gitary, instrumenty klawiszowe, aranżacje) i Sylwii Palińskiej (śpiew). Z głośników popłynęły najbardziej znane utwory i piosenki Tiny Turner, Blues Brothers, Maanamu i inne.
Oprócz części muzycznej, funkcjonariusze z Zakładu Służby Kryminalnej (podinsp. Leszek Koźmiński i asp. sztab. Paweł Leśniewski) wraz z młodymi policjantami kursu podstawowego oraz szkolną animatorką kultury Anną Fons, zorganizowali stoisko, na którym zaprezentowane zostały walizka kryminalistyczna i ślady, które można ujawnić na miejscu zdarzenia. Ekspozycję Szkoły odwiedziło wielu mieszkańców Piły. Za datek do stojącej na stoisku puszki WOŚP, wszyscy chętni mogli wykonać pamiątkową daktyloskopię. W wyniku tej kwesty uzyskano 294 zł, a przekazane przez Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego policyjne gadżety (pendrive, filiżanka ze spodkiem i breloczek – latarka z logo Szkoły oraz kalendarz z Komendy Głównej Policji), zostały przekazane na licytację na rzecz WOŚP, która prowadzona jest na facebookowej stronie RCK „Fabryka Emocji” w Pile.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i darczyńcom za wielkie serca.

Niebieska Orkiestra Niebieska Orkiestra Niebieska Orkiestra Niebieska Orkiestra

autor: Anna Fons