O przestępczości samochodowej - 2014 - Szkoła Policji w Pile

O przestępczości samochodowej

Data publikacji 12.12.2014

W ramach całorocznych obchodów Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji, odbyła się kolejna prezentacja z cyklu „Spotkania z kryminalistyką”.

O przestępczości samochodowej W ramach całorocznych obchodów Jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji, odbyła się kolejna prezentacja z cyklu „Spotkania z kryminalistyką”. Tym razem była ona poświęcona zagadnieniom związanym z szeroko pojętą przestępczością samochodową. Spotkanie, w którym uczestniczyli słuchacze kursu specjalistycznego poprowadził asp. sztab. Janusz Trzyna, wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej i policjant z wieloletnim stażem w referacie zajmującym się przestępczością samochodową.

O przestępczości samochodowej Prowadzący przedstawił statystyki i skalę omawianego zjawiska. Opowiedział o sposobach dokonywania kradzieży, metodach działania sprawców oraz zaprezentował materiały fotograficzne związane z zagadnieniem. Na zakończenie omówił działania podejmowane przez Policję w zakresie przestępczości samochodowej. Podczas spotkania głos zabierali często słuchacze, którzy na co dzień zajmują się w swoich jednostkach powyższą problematyką.

autor: Anna Fons

(12.12.14)