O kradzieży sygnału - 2014 - Szkoła Policji w Pile

O kradzieży sygnału

Data publikacji 12.12.2014

Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego ...

O kradzieży sygnału Kradzież sygnału telewizyjnego to nie tylko kradzież dóbr intelektualnych, ale też dewastacja mienia, skutkująca pogorszeniem jakości sygnału telewizyjnego, awariami i przerwami w odbiorze. Operatorzy telewizji kablowej są narażeni na włamania do skrzynek na klatkach schodowych, podłączenia przy użyciu nielegalnych złącz, instalacje nielegalnych filtrów do odbioru płatnych kanałów. Dzięki ścisłej współpracy Stowarzyszenia Dystrybutorów Programów Telewizyjnych SYGNAŁ z organami ścigania, piraci nie czują się dziś bezkarni. Od kilku lat SYGNAŁ organizuje też szkolenia i seminaria dla Policji oraz prokuratury, w których udział wzięło już kilkanaście tysięcy osób. Do grona tych osób należą również słuchacze kursu zawodowego podstawowego kompanii 4, którym Zbigniew Taraś – przedstawiciel wspomnianego stowarzyszenia – przybliżył tematykę związaną z kradzieżą sygnału telewizyjnego, regulacje prawne oraz sposoby ujawniania i ścigania sprawców tego procederu.

autor: Krzysztof Opaliński

(12.12.14)