Z kompasem za pasem

Data publikacji 09.12.2014

Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki był gościem uroczystości związanej z obchodami jubileuszu powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno ...

Z kompasem za pasem Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki był gościem uroczystości związanej z obchodami jubileuszu powstania Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego im. Henryka Kamińskiego w Pile. Pilski odział PTTK, podobnie jak nasza Szkoła, obchodzi w tym roku 60-lecie powstania.
Na gali obecni byli, oprócz członków Towarzystwa i pasjonatów turystyki, także: Starosta Pilski - Franciszek Tamas, Prezydent Miasta Piły - dr Piotr Głowski, Dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - Tomasz Wiktor, Prezes Zarządu Głównego PTTK - Roman Bargieł. Podczas uroczystości dokonano poświęcenia sztandaru pilskiego PTTK i przedstawiono historię oddziału ilustrowaną ciekawą prezentacją multimedialną. Nie zabrakło również gratulacji z okazji tak dostojnego jubileuszu, życzeń i odznaczeń, zarówno dla zasłużonych członków (medale, Odznaki Honorowe „Za zasługi dla turystyki”, honorowe legitymacje, ryngrafy i dyplomy), jak i dla oddziału (Honorowa Odznaka „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”). Gali towarzyszył gorąco przyjęty występ artystyczny zespołu „Złotowianki”, przygotowany pod kierunkiem Urszuli Belki.

Warto również dodać, że ten sam rok powstania, to nie wszystko, co łączy naszą Szkołę z pilskim oddziałem PTTK. Od wielu lat bowiem działa w Szkole koło turystyczne TRAMPPOL, którego członkowie uczestniczą w rajdach i wycieczkach krajoznawczych. Z pasją poznają historię i geografię dużych i małych miejscowości oraz niezwykłych miejsc. Także niezrzeszeni w TRAMPPOL-u funkcjonariusze i pracownicy chętnie biorą udział w różnych formach aktywności ruchowej. Są to m.in. wycieczki rowerowe (w kierunku Dobrzycy, Wrzosów, Ługów Ujskich), organizowane wspólnie z Janem Balcerzakiem i Zbigniewem Możejko z PTTK w Pile, czy wyprawy do Kołobrzegu. Nie sposób nie wspomnieć również o organizowanym co roku we współpracy z Urzędem Miasta Piły i PTTK Wielodyscyplinowym Rajdzie Turystycznym WIOSENNE PRZEBUDZENIE, którego finał odbywa się w szkolnym parku. W naszych przedsięwzięciach turystycznych uczestniczą również słuchacze (np. wycieczka do Gdańska i Malborka zorganizowana z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy). Wszyscy razem biorą udział w spływach kajakowych, które (szczególnie w roku jubileuszowym) organizowane były w szkole często.

Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem
Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem
Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem Z kompasem za pasem

autor: Anna Fons

(09.12.14)

Powrót na górę strony