Uroczysta gala

Data publikacji 03.12.2014

Wczoraj w naszej Szkole gościliśmy wyjątkowych gości dwie grupy przedszkolaków z Kaczor. Wizyta „Biedronek” i „ Słoneczek” związana była z wernisażem ...

Uroczysta gala Wczoraj w naszej Szkole gościliśmy wyjątkowych gości: dwie grupy przedszkolaków z Kaczor. Wizyta „Biedronek” i „ Słoneczek” związana była z wernisażem ich prac pod tytułem „Pies pomocnikiem policjanta”. Stało się już tradycją, że przynajmniej dwa razy w roku wolontariusze i funkcjonariusze Szkoły odwiedzają najmłodszych przyjaciół w Kaczorach. W tym roku pierwsze spotkanie związane było z „Bezpieczną drogą do przedszkola” oraz z akcją prewencji kryminalnej „Bądź widoczny na drodze”. Na drugim spotkaniu uczyliśmy dzieci zachowań w sytuacji nieoczekiwanego spotkania z psem. Efekty tych szczególnych lekcji były wymierne: dzieci nauczyły się przyjmować bezpieczną pozycję, np. „żółwia” czy „drzewo”, ale spotkanie to było inspiracją do powstania prac plastycznych dzieci, które nawiązywały swoją treścią do pracy psa w Policji.
Wernisaż dzieł przedszkolaków był połączony z uroczystą galą, która odbyła się w szkolnej auli. Nagrody, które wręczał zastępca komendanta Szkoły mł. insp. Roman Gryczka, zostały przyznane wszystkim dzieciom oraz pani dyrektor i opiekunkom grup. Na zaproszenie samorządu szkolnego słuchaczy, na spotkaniu obecny był przyjaciel naszych wolontariuszy, chory na dziecięce porażenie mózgowe Artur wraz z mamą. Znajomość z nim rozpoczęła się od Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Po nawiązaniu współpracy, słuchacze zaprosili Artura do odwiedzenia miasteczka policyjnego, gdzie wspólnie oglądali przygotowane pokazy. Od tego momentu samorząd objął Artura opieką i obiecał odwiedzać go przynajmniej raz w miesiącu. Podczas wczorajszego spotkania Artur otrzymał na pamiątkę trzy modele samolotów sklejonych przez insp. Piotra Gacę – zastępcę komendanta Szkoły.
Po rozdaniu nagród, upominków i dyplomów goście obejrzeli rysunki przedszkolaków. Według zgodnej opinii zwiedzających galerię, dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze treści i wykonaniu prac. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom kursów specjalistycznych, którzy dali kolejny dowód, że dostrzegają wokół siebie tych, którzy potrzebują pomocy.

Uroczysta gala Uroczysta gala Uroczysta gala Uroczysta gala

autor: Wojciech Thiel