Szczęśliwa trzynastka

Data publikacji 28.11.2014

Pilska Szkoła gości na dwudniowym doskonaleniu zawodowym strażników Państwowej Straży Łowieckiej. Powołanie Państwowej Straży Łowieckiej ...

Szczęśliwa trzynastka Pilska Szkoła gości na dwudniowym doskonaleniu zawodowym strażników Państwowej Straży Łowieckiej.
Powołanie Państwowej Straży Łowieckiej w województwie wielkopolskim w roku 2001 i jej trzynastoletnie funkcjonowanie nierozerwalnie związane jest ze Szkołą Policji w Pile. Począwszy od zasadniczego przeszkolenia dla strażników PSŁ, poprzez coroczne edycje doskonalenia zawodowego, pomagaliśmy w kształtowaniu kompetencji zawodowych funkcjonariuszy tej formacji. Tematyka spotkań co roku była odmienna i obejmowała szerokie spektrum zagadnień prawnych, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia postępowań karnych, techniczne i procesowe zabezpieczenie śladów oraz oględziny miejsca zdarzenia, pierwszą pomoc medyczną, wyszkolenie strzeleckie i techniki interwencji. W tym roku skoncentrowaliśmy się na zabezpieczaniu śladów kryminalistycznych oraz zmianach wprowadzanych do kodeksu postępowania karnego.
Dzięki wzajemnym kontaktom mogliśmy także rozszerzać swoje umiejętności i wiedzę w tak specyficznej dziedzinie, jak Prawo łowieckie i jego praktyczna implementacja, co bez wątpienia pozytywnie wpłynęło na jakość realizowanych przez nas zadań.
Szczególnym momentem spotkania było przekazanie podziękowań Stefanowi Wojciechowskiemu, Komendantowi Wojewódzkiemu PSŁ w Poznaniu, w związku z planowanym przejściem w stan spoczynku. Pan Komendant Wojciechowski trzynaście lat temu zainicjował współpracę ze Szkołą Policji w Pile i był doskonałym partnerem w realizacji wspólnych przedsięwzięć.

Szczęśliwa trzynastka Szczęśliwa trzynastka Szczęśliwa trzynastka Szczęśliwa trzynastka

autor: Artur Godlewski


(28.11.14)

Powrót na górę strony