Wyjątkowi goście

Data publikacji 25.11.2014

Dziś naszą Szkołę odwiedzili studenci Sumskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Sumy – mieście w północno-wschodniej części Ukrainy położonym ...

Wyjątkowi goście Dziś naszą Szkołę odwiedzili studenci Sumskiego Państwowego Uniwersytetu Rolniczego w Sumy – mieście w północno-wschodniej części Ukrainy położonym przy granicy z Rosją. Młodzież przebyła na zaproszenie Zarządu Stowarzyszenia Rozwoju Nowej Wsi Ujskiej ponad 1700 km, aby razem z dziećmi i rówieśnikami z Polski uczestniczyć w warsztatach tanecznych i poznać historię naszego kraju i regionu. Na przebywającą od kilku dni w Pile młodzież czeka, oprócz wytężonej pracy, także wiele atrakcji, a jedną z nich była wizyta w pilskiej Szkole Policji.
Goście z zainteresowaniem obejrzeli szkolną strzelnicę, gdzie zapoznali się z jednostkami broni używanymi przez polską Policję. Młodzież zadawała wiele pytań, m.in. dotyczących budowy broni, wyszkolenia strzeleckiego, kursów odbywających się w Szkole, różnicy pomiędzy uprawnieniami straży miejskiej i Policji czy też kryteriów przyjęć do formacji mundurowych. Podczas zwiedzania, studenci zapoznali się także z tajemnicami kryminalistyki i śladami, jakie można spotkać na miejscu zdarzenia. Młodzież wraz z opiekunami miała możliwość obejrzenia działania urządzenia biometrycznego oraz wykonania pamiątkowej daktyloskopii.
Studenci obejrzeli także działanie defibrylatora AED oraz poznali algorytm postępowania w przypadku znalezienia osoby nieprzytomnej i prowadzenia resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Na zakończenie goście wysłuchali prelekcji o historii Szkoły, która w bieżącym roku obchodzi jubileusz 60-lecia powołania oraz obejrzeli nowoczesne obiekty sportowe znajdujące się na jej terenie.

Wyjątkowi goście Wyjątkowi goście Wyjątkowi goście Wyjątkowi goście

autor: Anna Fons