Nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy

Data publikacji 03.11.2014

Tak można w czterech słowach scharakteryzować nowy zakup zrealizowany przez służby logistyczne naszej Szkoły. Ma 5,34 metra długości, jego szerokość ...

Nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy Tak można w czterech słowach scharakteryzować nowy zakup zrealizowany przez służby logistyczne naszej Szkoły. Ma 5,34 metra długości, jego szerokość i wysokość to blisko 2 metry, może przewieźć 830 kg ładunku spalając przy tym średnio tylko 6,5 l/100km oleju napędowego i dysponując maksymalną mocą 155 KM. W piątek do naszej Szkoły zawitał komfortowy, 8 – osobowy, całkowicie nowy model samochodu marki Ford, o nazwie „Tourneo Custom” w kolorze „magnetic”.

W ostatnich latach zwiększa się sukcesywnie liczba wyjazdów, w których udział bierze jednocześnie co najmniej kilka osób. Policjanci i pracownicy podróżują po kraju, biorąc udział w licznych odprawach i szkoleniach (zarówno jako słuchacze, jak i prelegenci), często wspomagając działania innych jednostek policji. Zakupiony pojazd będzie używany głównie przez funkcjonariuszy i pracowników Szkoły do podróży na dłuższych trasach, szczególnie w sytuacji, gdy podróżować będzie większa liczba osób. Bardzo istotną jest również możliwość wykorzystania pojazdu w sytuacjach wymagających pełnej mobilności szkolnych środków transportu. W połączeniu z pozostałymi dwoma szkolnymi minibusami, będzie umożliwiał przewóz pełnego plutonu wraz z dowódcą do działań policyjnych lub plutonu z wykładowcami na zajęcia.

Jego niewątpliwym atutem jest wysoki poziom bezpieczeństwa biernego i czynnego. Warto wspomnieć, że samochód uzyskał maksymalną liczbę pięciu gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP. Jest to pojazd zaawansowany technicznie, w którym zastosowano kilkanaście różnych systemów mających na celu wspomożenie kierowcy oraz wpływających wprost na bezpieczeństwo podróżowania.

Nowy pojazd cechuje również przestronność i bogate wyposażenie, którego nie powstydziłby się żaden samochód osobowy. Spośród licznych udogodnień, wymienić można między innymi podwójną klimatyzację (regulacja osobno na przód i tył pojazdu) wraz z układem nawiewników, dzięki którym każdy pasażer pojazdu ma możliwość indywidualnej regulacji napływu powietrza. Auto wyposażono też w automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu, automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu, przednie i tylne czujniki parkowania, ogrzewaną przednią szybę Quickclear, nawigację, podgrzewane siedzenia przednie, nagrzewnicę spalinową, tempomat, czujniki ciśnienia w kołach oraz światła przeciwmgielne i do jazdy dziennej. Na wysoki komfort podróżowania niewątpliwie duży wpływ ma innowacyjny system tylnych siedzeń oferujący ponad 30 różnych ustawień, które można dopasować do własnych potrzeb oraz przesuwane zarówno z prawej, jak i lewej strony drzwi w części pasażerskiej. Zainstalowany fabryczny hak holowniczy wraz z systemem stabilizacji przyczepy zwiększy jego funkcjonalność i możliwości wykorzystania w Szkole.

Istotnym jest też aspekt ekonomiczny (nowy minibus będzie zużywał ok. 1/3 oleju napędowego mniej niż użytkowane dotychczas minibusy). W dobie coraz większej wrażliwości i świadomości ekologicznej i zaostrzających się z roku na rok przepisów dotyczących norm w tym zakresie, można niewątpliwie scharakteryzować nasz nowy pojazd jako przyjazny i proekologiczny.

Nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy Nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy Nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy Nowoczesny, bezpieczny, ekonomiczny i komfortowy

autor: Robert Bartol

(03.11.14)

Powrót na górę strony