Bezpieczna droga do przedszkola

Data publikacji 28.10.2014

We wrześniu zastępca komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca wraz z wolontariuszami naszej Szkoły gościł na otwarciu nowo powstałego przedszkola niepublicznego ...

Bezpieczna droga do przedszkola We wrześniu zastępca komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca wraz z wolontariuszami naszej Szkoły gościł na otwarciu nowo powstałego przedszkola niepublicznego w Leżenicy. Leżenickie przedszkole to kolejne dzieło edukacyjne pilskiego Centrum Charytatywno - Opiekuńczego Caritas w Pile. Samorząd Szkoły od wielu lat współpracuje z Warsztatami Terapii Zajęciowej, które mieszczą się w tym samym budynku, dlatego postanowiliśmy zaopiekować się najmłodszymi współgospodarzami placówki.
Bezpieczna droga do przedszkola Jednym z głównych zadań przedszkoli jest zapewnienie dzieciom opieki, wychowania i nauki w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. W przedszkolu dzieci spędzają wiele czasu. Należy więc zastanowić się nad tym, co zrobić, aby ten czas spędzany był w bezpieczny sposób i w bezpiecznych warunkach. Większość rodziców ma świadomość, że bezpieczne przedszkole to nie takie, które jedynie na zewnątrz tworzy wizerunek budynku i placu zabaw przyjaznego dzieciom, lecz w którym kadra i podopieczni potrafią prawidłowo zachować się w różnych kryzysowych sytuacjach oraz znają obowiązujące procedury prawne.
Wolontariusze Szkoły przy pomocy i akceptacji Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile przygotowali zajęcia związane z bezpiecznym zachowaniem i poruszaniem się w drodze do przedszkola. Na zakończenie pogadanki dzieci otrzymały kolorowe odblaski oraz kamizelki zwiększające ich bezpieczeństwo w czasie korzystania z drogi. Za ich aktywny udział w zajęciach nagrodzeni zostali słodkimi upominkami.

autor: Wojciech Thiel

(28.10.14)

Powrót na górę strony