O lepszą jakość oględzin - 2014 - Szkoła Policji w Pile

O lepszą jakość oględzin

Data publikacji 02.10.2014

Wybrani funkcjonariusze Sekcji Dochodzeniowo - Śledczej i do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile uczestniczyli w warsztatach ...

O lepszą jakość oględzin Wybrani funkcjonariusze Sekcji Dochodzeniowo - Śledczej i do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile uczestniczyli w warsztatach szkoleniowych poświęconych doskonaleniu czynności procesowo - technicznych podczas oględzin miejsca zdarzenia. Pod opieką wykładowców Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile, podinsp. Leszka Koźmińskiego i asp. sztab. Pawła Leśniewskiego, wysłuchali wykładu dotyczącego najczęściej popełnianych błędów podczas oględzin i ich dokumentowania. Następnie na miejscach symulowanych zdarzeń, ćwiczyli praktyczną umiejętność wymiarowania śladów kryminalistycznych wraz z odpowiednim ich opisem w protokole oględzin. Analiza efektów wspomnianego ćwiczenia oraz podjęta wokół tematu dyskusja, wykazała potrzebę ciągłego doskonalenia tak ważnej dla kryminalistycznego badania miejsca zdarzenia czynności.

autor: Marzena Brzozowska

(02.10.14)