Szkoła na pikniku militarnym - 2014 - Szkoła Policji w Pile

Szkoła na pikniku militarnym

Data publikacji 23.09.2014

Wykładowcy Zakład Służby Kryminalnej Szkoły – podinsp. Artur Andrzejewski i sierż. sztab. Romuald Cieciura uczestniczyli w pikniku militarnym zorganizowanym ...

Szkoła na pikniku militarnym Wykładowcy Zakład Służby Kryminalnej Szkoły – podinsp. Artur Andrzejewski i sierż. sztab. Romuald Cieciura uczestniczyli w pikniku militarnym zorganizowanym przez Pilskie Muzeum Wojskowe na miejscowym lotnisku. Funkcjonariusze na specjalnie przygotowanym stoisku ekspozycyjnym razem ze słuchaczami kursu specjalistycznego prezentowali jednostki szkoleniowe broni (Walther, KBK MS, Glock), będące na wyposażeniu Szkoły. Policjanci pokazywali, w jaki sposób złożyć i rozłożyć broń, co jak się okazało, wcale nie jest prostą sprawą i wymaga wielu ćwiczeń. Szkolne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno młodych, jak i starszych pilan, na których czekały również inne atrakcje: możliwość obejrzenia pilskiego „Tygryska”, czyli samolotu myśliwsko – bombowego SU-22M4, sprzętu bojowego i pancernego, czołgów czy też samochodu z radiostacją, w którym można było wystukać wiadomość za pomocą alfabetu Morse’a.
Warto dodać, że była to kolejna udana inicjatywa, po wieczorze integracyjnym przygotowanym w ramach VI Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych, przygotowana we współpracy z Pilskim Muzeum Wojskowym.

Szkoła na pikniku militarnym Szkoła na pikniku militarnym Szkoła na pikniku militarnym Szkoła na pikniku militarnym
Szkoła na pikniku militarnym Szkoła na pikniku militarnym Szkoła na pikniku militarnym Szkoła na pikniku militarnym

autor: Anna Fons

(23.09.14)