Przedszkolak - to brzmi dumnie - 2014 - Szkoła Policji w Pile

Przedszkolak - to brzmi dumnie

Data publikacji 23.09.2014

Zastępca komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca wraz z wolontariuszami nasze szkoły gościli na otwarciu nowo powstałej placówki przedszkola niepublicznego ...

Przedszkolak - to brzmi dumnie Zastępca komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca wraz z wolontariuszami nasze szkoły gościli na otwarciu nowo powstałej placówki przedszkola niepublicznego w Leżenicy, które pobłogosławił biskup Edward Dajczak. Leżenickie przedszkole to kolejne dzieło edukacyjne pilskiego Centrum Charytatywno - Opiekuńczego Caritas w Pile. W obydwu przedszkolach - pilskim nr 1 i nowym - nr 2 w Leżenicy, znajduje się pod opieką około 200 dzieci. Nowo utworzona placówka integracyjna powstała w małej wsi, zapewniając najmłodszym mieszkańcom gminy Szydłowo, oprócz opieki, bogatą ofertę edukacyjną. Docelowo opiekę ma znaleźć tutaj 25 maluchów, w tym przewidziane jest miejsce również dla trójki dzieci niepełnosprawnych, które zapewniony będą miały bezpłatny dowóz do placówki. Przez najbliższy rok, w ramach unijnego projektu, obok realizacji programu dla 3- i 4-latków, są zajęcia z języka angielskiego, rytmiki, ćwiczenia korekcyjne, zajęcia z muzyko- i dogoterapii.

Przedszkolak - to brzmi dumnie Dodatkowymi atrakcjami będą wyjazdy czy spotkania integracyjne. Dzieci z leżenickiego przedszkola korzystają ze wszystkich zajęć bezpłatnie. Przedszkole powstało w budynku, w którym dawniej mieściła się szkoła. Teraz sprawnie działają tutaj Warsztaty Terapii Zajęciowej, również prowadzone przez pilskie Centrum. Goście, którzy odwiedzili leżenickie przedszkole, przywieźli życzenia i prezenty. Insp. Piotr Gaca wraz przedstawicielami samorządu szkolnego słuchaczy, przekazali na ręce najmłodszych słodki upominek.

autor: Wojciech Thiel

(23.09.14)