Sukces strzelców

Data publikacji 22.09.2014

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w sobotę 20 września na strzelnicy odkrytej Szkoły Policji w Pile odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Służb ...

Sukces strzelców Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w sobotę 20 września na strzelnicy odkrytej Szkoły Policji w Pile odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Służb Mundurowych. Impreza, odbywająca się pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji gen. insp. dr. Marka Działoszyńskiego, została zorganizowana w ramach obchodów 60-lecia Szkoły Policji w Pile i 95-lecia powstania Policji Państwowej. Organizatorem zawodów był Zakład Interwencji Policyjnych i Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów przy Szkole Policji w Pile.

Do rywalizacji stanęło jedenaście 3-osobowych drużyn reprezentujących jednostki Policji, Straży Granicznej i Stowarzyszenie Emerytów Policyjnych. Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach strzeleckich. Strzelanie nr 1 polegało na oddaniu 10 strzałów w ciągu 3 min do tarczy TS-2 z odległości 20m i 10 strzałów do tarczy TS-10 z odległości 30m. W strzelaniu nr 2 zawodnicy strzelali do czterech tarcz: TS-25, TS-10, TS-21 i TS-23 z odległości odpowiednio 20m, 15m, 10m, 7m w postawie klęczącej, stojącej, leżącej i stojącej z jednej ręki. Do każdej z tarcz zawodnicy musieli oddać po trzy strzały w łącznym czasie 65 sekund, a strzelanie odbywało się z 30-metrowym dobiegiem i z wykorzystaniem osłon.

Najlepszą drużyną okazał się zespół z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, który zwyciężył z wynikiem 637 pkt i zdobył puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji. Miejsce drugie wywalczył zespół Szkoły Policji w Pile z wynikiem 623 pkt, który został nagrodzony pucharem ufundowanym przez Komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Jerzego Powieckiego. Trzecie miejsce, z wynikiem 613 pkt, i puchar ufundowany przez kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych mł. insp. Sylwestra Urbaniaka zdobył zespół Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.
Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się kom. Adam Zieleniewski reprezentujący Szkołę Policji w Pile (228 pkt). Zwycięzca zdobył puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji. Drugie miejsce wywalczył podkom. Adam Krakowczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (219 pkt), otrzymał puchar ufundowany przez Komendanta Szkoły Policji w Pile. Trzecie miejsce i puchar ufundowany przez kierownika Zakładu Interwencji Policyjnych zdobył podinsp. Piotr Salomonik ze Szkoły Policji w Słupsku (214 pkt). Puchar dla najlepszej zawodniczki ufundowany przez przewodniczącego Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów podinsp. Rafała Sochę wywalczyła mł. asp. Magdalena Maszer z zespołu GOODSHOT Warszawa (208 pkt, 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej).
Oprócz pucharów, najlepsze zespoły i najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami, które wręczył zastępca komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Gaca.