Festyn policyjny

Data publikacji 19.09.2014

Setki pilan przyjęło zaproszenie Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego i pojawiło się na festynie policyjnym zorganizowanym w ramach obchodów ...

Festyn policyjny Setki pilan przyjęło zaproszenie Komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego i pojawiło się na festynie policyjnym zorganizowanym w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji. Od samego początku, na przybyłych czekały liczne atrakcje, m.in. koncerty muzyczne (od rocka po operetkę), pokazy, ekspozycje oraz liczne konkursy z nagrodami. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Festyn, który odbywał się przed budynkiem Szkoły na placu Staszica, rozpoczął się tradycyjnie, czyli… od zatańczenia poloneza w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile, którzy wystąpili pod kierunkiem Kamili Michalak. Następnie, na specjalnie ustawionej scenie odbył się koncert czterech policjantów (asp. sztab. Grzegorz Pilipczuk – wokalista, gitara basowa, asp. sztab. Piotr Parlak – perkusja, asp. sztab. Aleksander Kikcio – gitara elektryczna, asp. sztab. Jarosław Juchniewicz - gitara elektryczna) z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, którzy tworzą punk rockowy zespół eMO. Za swój występ nagodzeni zostali burzą oklasków.

W dalszej części programu swoją sprawność fizyczną zaprezentowali słuchacze kursu podstawowego, którzy pod kierunkiem instruktora Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły – mł. asp. Tomasza Ptaka przedstawili pokaz sztuk walki. Po nich funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile zaprezentowali pokaz tresury psa służbowego. Już 10 minut później na głównej scenie miało miejsce rozstrzygniecie konkursu plastycznego „60 lat Szkoły Policji w Pile w oczach młodzieży”, po którym wystąpił szkolny zespół muzyczny AWANS złożony z uzdolnionych muzycznie policjantów wraz z przyjaciółmi (podinsp. Jacek Słoński - perkusja, podinsp. Tomasz Ratajczak - gitara solowa, nadkom. Paweł Holeksa - śpiew, gitara basowa, aranżacje, Sylwia Palińska - śpiew i Przemysław Wojnarowski - śpiew, gitara elektryczna, aranżacje). Ich występ wywołał wiele pozytywnych emocji, podobnie jak występujący po AWANSIE funkcjonariusze z Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy nie tylko zagrali wyśmienity koncert, ale również zaprezentowali musztrę paradną. Warto dodać, że to właśnie oni, jeszcze przed rozpoczęciem festynu, o godz. 14.00 wystąpili (pod batutą nadkom. Adama Witiw) z krótkim programem na ul. Śródmiejskiej (pilski deptak), zachęcając tym samym do odwiedzenia festynu i wspólnego uczestnictwa w obchodach jubileuszowych. Ogromne owacje wywołał też występ sierż. sztab. Kamila Sikorskiego (tenor) – oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim i sopranistki - Małgorzaty Tadeusz-Ciesielczyk z Poznania, którzy wspólnie zaśpiewali największe przeboje ze świata opery, operetki i musicalu. Późnym wieczorem wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego pod dyrekcją Grzegorza Mielimąki i mjr. Marcina Ślęzaka. Ze sceny popłynęły znane i lubiane piosenki żołnierskie, wiązanka melodii patriotycznych i popularne piosenki rozrywkowe. Wszystkie występy artystyczne prezentowane podczas festynu były prawdziwą muzyczną ucztą.

Występom artystycznym towarzyszyły ciekawe ekspozycje: Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Studia Promocyjno - Handlowego „CREDO” w Pile. Na uwagę zasługują także liczne pokazy, które można było obejrzeć podczas festynu: musztry policyjnej (słuchacze kursu podstawowego z kompanii 2 i 5 pod dowództwem nadkom. Adama Tymczyszyna), ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Pile, działania wariografu, symulatora uderzeń i komputerowych testów egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii B. Oprócz tego, każdy mógł sprawdzić celność oka na szkolnej strzelnicy pneumatycznej. A na wszystkich chętnych czekały ciekawe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Jako ciekawostkę, nie przewidzianą w scenariuszu warto wspomnieć, że podczas wieczornego koncertu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, wśród oglądającej występ publiczności znalazła się wielokrotna zwyciężczyni festiwali piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu Iwona Niedzielska. Artystka została przywitana oklaskami. W trakcie Festynu prezentowane były także filmy związane z historią Szkoły: 60 lat w 60 sekund oraz obchody 40 i 50-lecia Szkoły, które wywołały wiele wzruszeń wśród obecnych. Na zakończenie festynu, Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki serdecznie podziękował wszystkim obecnym za ten wyjątkowy wieczór.

Festyn policyjny Festyn policyjny Festyn policyjny Festyn policyjny
Festyn Festyn Festyn Festyn