Msza święta

Data publikacji 18.09.2014

Msza święta Od porannej mszy świętej, odprawionej w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Pile, rozpoczęły się obchody jubileuszu 60. rocznicy powołania pilskiej Szkoły Policji. Uroczystości przewodniczył JE biskup pomocniczy Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko, któremu towarzyszyli: ks. prałat Stefan Komorowski - kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, dziekan Dekanatu Pilskiego ks. Stanisław Oracz, Kapelan Szkoły Policji w Pile - ks. dr Władysław Nowicki, kapelan Komendy Powiatowej Policji w Złotowie - ks. Grzegorz Michał Fabiszak oraz proboszcz Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Pile - ks. Tomasz Wola.
W uroczystości wzięli udział kierownictwo, kadra, pracownicy, słuchacze, kompania honorowa, poczet sztandarowy Szkoły i zaproszeni goście: komendanci jednostek organizacyjnych Policji, władze lokalne, przedstawiciele duchowieństwa, mieszkańcy Piły, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej przy parafii św. Stanisława Kostki w Pile.
We mszy, odprawionej według ceremoniału policyjnego, ewangelię czytali policjanci z kursu podstawowego, którzy służyli także do mszy oraz nieśli dary, wśród których znalazł się m.in. album wydany z okazji jubileuszu „Wczoraj i dziś Szkoły Policji w Pile 1954-2014”. Natomiast jeden z uroczystych psalmów wykonała specjalistka Sekcji Prezydialnej Szkoły Antonina Lietzau. Oprócz niej, o oprawę muzyczna zadbały Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dyrekcja nadkom. Adama Witiw oraz Chór Mieszany „Halka” z Regionalnego Centrum Kultury w Pile.
W okolicznościowym kazaniu biskup Zadarko mówił o dostojnym jubileuszu, roli Szkoły i Policji we współczesnym świecie oraz o powołaniu do zawodu policjanta. Na zakończenie obecni otrzymali błogosławieństwo i życzenia z okazji tego wyjątkowego dnia.

Msza święta Msza święta Msza święta Msza święta

autor: Anna Fons