Handel ludźmi - I edycja kursu specjalistycznego

Data publikacji 18.09.2014

Komendant Główny Policji w dniu 27 sierpnia 2014 r. zatwierdził, decyzją nr 307, program kursu specjalistycznego z zakresu zapobiegania przestępstwom handlu ...

Handel ludźmi - I edycja kursu specjalistycznego Komendant Główny Policji w dniu 27 sierpnia 2014 r. zatwierdził, decyzją nr 307, program kursu specjalistycznego z zakresu zapobiegania przestępstwom handlu ludźmi, jednocześnie powierzając jego realizację Szkole Policji w Pile.

Każdego roku w samej tylko Europie ofiarami handlu ludźmi zostaje tysiące osób. Rozmiar zjawiska dowodzi, że wiek XXI nie jest wolny od niewolnictwa i pracy przymusowej. Walka z handlem ludźmi jest jednym z najistotniejszych wyzwań, jakie stoją dzisiaj przed organami ścigania. Dlatego tak ważne jest, by starać się za wszelką cenę i wszelkimi dostępnymi środkami wpływać na zminimalizowanie skali tego zjawiska. Pomocna w tym może okazać się również wiedza i doświadczenie, jakie nabyli uczestnicy zakończonej niedawno I edycji 5-dniowego kursu specjalistycznego. Jego adresatami byli funkcjonariusze służby kryminalnej Policji wykonujący zadania służbowe związane z zapobieganiem i zwalczaniem przestępstwa handlu ludźmi.

Prelegentami, którzy podzielili się wiedzą z uczestnikami kursu byli wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej: podinsp. Krzysztof Sawicki, podinsp. Jarosław Zientkowski oraz kom. Ewa Polewska - Strug z Wydziału Organizacji Szkolenia i Dowodzenia. Zagadnienia, które przedstawiły te osoby dotyczyły m.in.: przepisów międzynarodowych z zakresu handlu ludźmi, metod działania sprawców oraz sposobów nawiązywania pierwszego kontaktu z ich ofiarami.

autor: Marzena Brzozowska

(18.09.14)