Kwartalnik Prawno-Kryminalistyczny

Data publikacji 04.09.2014

Dostępny jest kolejny numer czasopisma wydawanego przez Szkołę Policji w Pile. Otwiera go artykuł podsumowujący konferencję poświęconą walce z kradzieżą ...

Kwartalnik Prawno-Kryminalistyczny Dostępny jest kolejny numer czasopisma wydawanego przez Szkołę Policji w Pile. Otwiera go artykuł podsumowujący konferencję poświęconą walce z kradzieżą sygnału telewizyjnego. „Nielegalny streaming sygnału telewizyjnego...”, „Nielegalna telewizja w Internecie”, czy „Nielegalne oprogramowanie – trendy i ryzyka” – to kilka artykułów, które nawiązują tematyką do wspomnianej konferencji.
Uwadze czytelników polecamy artykuły także o innej tematyce. Dr hab. Monika Całkiewicz zaprezentowała, w jaki sposób można wykorzystać wiedzę o modus operandi w postępowaniu karnym. Dość obszerny artykuł autorstwa dr Marii Gordon z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego poświęcony został problematyce osobowości sprawców przestępstw. O tym, jaka jest rola biegłego psychologa w systemach prawnych innych państw można dowiedzieć się z lektury artykułu prof. dr. hab. Piotra Girdwoynia z Katedry Kryminalistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Zmiany w kodeksie postępowania karnego, to coś, co w ostatnim czasie jest na ustach wielu osób zajmujących się tą tematyką. Kwestiom tym poświęcony został jeden z artykułów autorstwa Romana Wojtuszki i Adama Pęśki. Zapoczątkowany w poprzednim numerze cykl z zakresu zwalczania przestępczości gospodarczej poświęcony został tym razem stanowisku Biura Służby Kryminalnej KGP dot. przestępczości gospodarczej.
Zachęcamy Państwa do lektury elektronicznego wydania Kwartalnika (wersja tradycyjna dostępna jest w szkolnej bibliotece) oraz wydań poprzednich numerów, które są dostępne w zakładce Kwartalnik. Zapraszamy również do publikowania własnych artykułów na łamach naszego czasopisma (kontakt e-mail: sekretariat@sppila.policja.gov.pl).

autor: Waldemar Hałuja

(04.09.14)

Powrót na górę strony