Już niedługo… 60. urodziny!

Data publikacji 01.09.2014

Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji. Główne obchody rozpoczną się w piątek 12 września ...

Już niedługo… 60. urodziny! Wielkimi krokami zbliżają się uroczystości związane z jubileuszem 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji. Główne obchody rozpoczną się w piątek 12 września od mszy świętej o godz. 9.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki (ul. Browarna 13) w Pile. Oprawę muzyczną mszy zapewnią: Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz chór „Halka” z Piły.
Następnie, o godz. 12.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury „Fabryka Emocji”w Pile odbędzie się uroczystość jubileuszowa, której towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna poświęcona historii Szkoły.
O godz. 15.00 na placu Staszica w Pile, przed budynkiem Szkoły rozpocznie się ogólnodostępny festyn policyjny, na którym nie zabraknie atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami. W programie m.in. koncerty muzyczne, podczas których wystąpią: zespół AWANS ze Szkoły Policji w Pile, Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Zespół eMO z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Ponadto, będzie można wysłuchać koncertu operetkowego w wykonaniu sierż. sztab. Kamila Sikorskiego (tenor) z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim i Małgorzaty Tadeusz-Ciesielczyk (sopran) z Poznania. Gwiazdą wieczoru będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wraz z orkiestrą i solistami, który gościł w Pile także 10 lat temu podczas obchodów 50-lecia Szkoły.
Dla uczestników festynu przygotowano ciekawe ekspozycje: Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim, Studia Promocyjno - Handlowego „CREDO” w Pile. Na uwagę zasługują także liczne pokazy, które będzie można obejrzeć tego dnia: musztry policyjnej, musztry paradnej, sztuk walki, ratownictwa drogowego, tresury psa służbowego, działania wariografu, symulatora uderzeń i komputerowych testów egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo podczas festynu zostaną ogłoszeni laureaci konkursu plastycznego „60 lat Szkoły Policji w Pile w oczach młodzieży”. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Informacje: Kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile podinspektor Dorota Witkowska, tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, fax: 67 352 23 27, e-mail: dorota.witkowska@sppila.policja.gov.pl

autor: Anna Fons

(29.08.14)