Wyjątkowa wycieczka

Data publikacji 27.08.2014

Wieloletnia współpraca na niwie wolontariatu pomiędzy Szkołą Policji w Pile a Warsztatami Terapii Zajęciowej w Leżenicy i Środowiskowym Domem ...

Wyjątkowa wycieczka Wieloletnia współpraca na niwie wolontariatu pomiędzy Szkołą Policji w Pile a Warsztatami Terapii Zajęciowej w Leżenicy i Środowiskowym Domem Samopomocy „Caritas” w Pile, zaowocowała realizacją kolejnego przedsięwzięcia. Była nim wycieczka do Modlina, Warszawy i Półtuska. Wzięły w niej udział 44 osoby niepełnosprawne wspólnie z opiekunami, wspierani przez wolontariuszy z naszej Szkoły, którzy przygotowali program i różne atrakcje.

W pierwszym dniu wycieczki podopieczni wspomnianych placówek mieli okazje zwiedzić port lotniczy w Modlinie oraz twierdzę Modlin. Wieczorem, w miejscu zakwaterowania w szkolnym internacie w Komornicy czekała na nich smaczna obiadokolacja, a wieczorem - strzelanie z broni pneumatycznej i dyskoteka.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Warszawy i program zwiedzania rozpoczęliśmy od Stadionu Narodowego. Dzięki uprzejmości policjantów z Warszawy mogliśmy zajrzeć do najciekawszych i najbardziej wyjątkowych miejsc i zakątków stadionu. Grupa miała okazję zobaczyć nie tylko płytę boiska, ale gościła także w kaplicy, na trybunach, w lożach, pokojach, w których pracują służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, a na koniec wszyscy trafili nawet do policyjnych cel w stadionowym komisariacie. Policjantka z Wydziału Organizacji Służby i funkcjonariusz z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową i Narkotykową opowiedzieli o specyfice pracy podczas zabezpieczeń imprez, które odbywają się na stadionie. Kolejnymi etapami wycieczki po Warszawie były: Park Łazienkowski, Belweder oraz Stare Miasto - w przerwie byliśmy również na spotkaniu u policjantów w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie po krótkiej prelekcji o bezpieczeństwie poruszania się po drogach, niepełnosprawni otrzymali drobne upominki.

Ostatnim etapem trzydniowej wycieczki był Pułtusk, gdzie oczekiwali już na nas policjanci z tamtejszej komendy. Po spacerze po rynku (najdłuższy rynek w Europie) i zobaczeniu największych atrakcji miasta, udaliśmy się na rejs gondolami po Narwi. Na zakończenie pobytu w Pułtusku wspólnie piknikowaliśmy na terenie Domu Polonii.

W trakcie trzech dni spotkaliśmy się z wielkim zaangażowaniem policjantów, którzy pomogli zorganizować wiele atrakcji dla osób niepełnosprawnych. Wielkim zaangażowaniem wykazali się też wolontariusze naszej Szkoły, szczególnie kursu specjalistycznego DŚ I/14, za co im serdecznie dziękuję.

Wyjątkowa wycieczka Wyjątkowa wycieczka Wyjątkowa wycieczka Wyjątkowa wycieczka

autor: Wojciech Thiel