Jubileusz 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji

Data publikacji 21.08.2014

Już 12 września w piątek odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile. Tego dnia o godz. 9.00 w kościele ...

Jubileusz 60-lecia powołania pilskiej Szkoły Policji Już 12 września w piątek odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji w Pile. Tego dnia o godz. 9.00 w kościele pw. św. Stanisława Kostki (ul. Browarna 13) zostanie odprawiona msza święta, w której uczestniczyć będą: kierownictwo Policji i Szkoły, kadra, pracownicy i słuchacze, władze lokalne, regionalne i kościelne. Przewodniczył jej będzie biskup pomocniczy Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Krzysztof Zadarko. Mszy, na którą zapraszamy wszystkich chętnych, towarzyszyć będzie oprawa muzyczna w wykonaniu Orkiestry Policyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz pilskiego chóru „Halka”.
Następnie, o godz. 12.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Pile odbędzie się uroczystość jubileuszowa, połączona z wykładem okolicznościowym i wręczeniem listów, nagród i wyróżnień. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna poświęcona jubileuszowi.
O godz. 15.00 na placu Staszica w Pile rozpocznie się festyn policyjny, na którym nie zabraknie atrakcji, zabaw i konkursów z nagrodami. W programie m.in. koncerty muzyczne, podczas których wystąpią: zespół AWANS ze Szkoły Policji w Pile, Orkiestra Policyjna Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Zespół eMO z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Ponadto, będzie można wysłuchać koncertu operetkowego w wykonaniu st. sierż. Kamila Sikorskiego (tenor) z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim i Małgorzaty Tadeusz-Ciesielczyk (sopran) z Poznania. Gwiazdą wieczoru będzie Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wraz z orkiestrą i solistami.
Dla uczestników festynu przygotowano ciekawe ekspozycje: Szkoły Policji w Pile, Komendy Powiatowej Policji w Pile, Państwowej Straży Pożarnej w Pile, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile, Muzeum Broni Pancernej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. Na uwagę zasługują także liczne pokazy, które będzie można obejrzeć tego dnia: musztry policyjnej, musztry paradnej, sztuk walki, umiejętności i zwinności pilskich strażaków i policjantów, pokaz tresury psa służbowego, działania wariografu, symulatora uderzeń i komputerowych testów egzaminacyjnych na prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo podczas festynu zostaną ogłoszeni laureaci konkursu plastycznego „60 lat Szkoły Policji w Pile w oczach młodzieży”.

Informacje: Kierownik Sekcji Prezydialnej Szkoły Policji w Pile podinspektor Dorota Witkowska, tel. 67 352 21 60, tel. kom. 695 820 161, fax: 67 352 23 27, e-mail: dorota.witkowska@sppila.policja.gov.pl

autor: Anna Fons

(21.08.14)