Pierwszy taki kurs

Data publikacji 21.08.2014

W obecności kadry kierowniczej, zastępca komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca zakończył pierwszą w tym roku edycję kursu specjalistycznego dla policjantów ...

Pierwszy taki kurs W obecności kadry kierowniczej, zastępca komendanta Szkoły insp. Piotr Gaca zakończył pierwszą w tym roku edycję kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności operacyjno - rozpoznawcze.
Był to kurs zorganizowany według nowej formuły oddzielnego szkolenia policjantów o specjalnościach: operacyjno – rozpoznawczej i dochodzeniowo – śledczej. Stu słuchaczy ze wszystkich garnizonów Policji w Polsce przez 51 dni szkoleniowych wzbogacało swoją wiedzę oraz kształtowało umiejętności praktyczne z zakresu pracy operacyjnej, wybranych czynności procesowych oraz podejmowania czynności wykrywczych w różnych kategoriach przestępstw. Ponadto, słuchacze doskonalili także umiejętności strzeleckie.
Wrażenia uczestników kursu wskazują, że wprowadzenie oddzielnych szkoleń dla popularnie zwanych „operacyjnych” i „dochodzeniowców” było trafne dla uzyskanych celów dydaktycznych i zakresów poruszanych zagadnień, omawianych dzięki temu z odpowiedniej perspektywy zawodowej.

autor: Wiesław Malowany

(21.08.14)