Turniej Drużyn Wakacyjnych

Data publikacji 14.08.2014

14 sierpnia na obiektach sportowych Szkoły Policji w Pile odbył się I Piłkarski Turniej Drużyn Wakacyjnych. Został on zorganizowany przez funkcjonariuszy Zakładu ...

Turniej Drużyn Wakacyjnych 14 sierpnia na obiektach sportowych Szkoły Policji w Pile odbył się I Piłkarski Turniej Drużyn Wakacyjnych. Został on zorganizowany przez funkcjonariuszy Zakładu Interwencji Policyjnych: mł. asp. Przemysława Zublewicza i podinsp. Andrzeja Harendę. W zawodach udział wzięło 6 drużyn, tj, około 80 zawodników z rocznika 2004 i młodszych, którzy rywalizowali za sobą rozgrywając mecze systemem „każdy z każdym”.
Zmagania sportowe stały na wysokim poziomie, spotkania były zacięte, trzymające w napięciu do ostatniego gwizdka sędziego Rafała Płotki.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

1. Akademia Fair-Play Złotów
  2. Football Academy Piła
  3. Akademia Piłkarska MOSiR Piła
  4. Akademia Piłkarska Soccer Stars Piła
  5. Iskra Szydłowo
  6. KS Noteć Czarnków

Wybrano również najlepszego zawodnika, którym okazał się Oliwier Dobosz z Akademii Piłkarskiej MOSiR Piła. Królem strzelców został Kacper Nowakowski z Football Academy Piła, najlepszym bramkarzem – Bartosz Zagrodnik z Akademii Fair-Play Złotów.
Dekoracji drużynowej i indywidualnej dokonali komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy Powiecki wraz z zaproszonym gościem specjalnym – prezesem OZPN Mariuszem Markowskim.
W przerwach pomiędzy meczami dzieci mogły zapoznać się z pracą techników kryminalistyki – asp. szt. Pawła Leśniewskiego i podinsp. Leszka Koźmińskiego, którzy prezentowali sprzęt używany do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Kom. Sebastian Wegner zaprezentował radiowóz oraz urządzenia stosowane przez policjantów ruchu drogowego. Wyjątkową sympatią cieszył się „Pyrek” - maskotka garnizonu wielkopolskiego. Atrakcję dla dzieci stanowił pokaz wozu bojowego i sprzętu strażackiego z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Pile.
Trenerzy, rodzice i dzieci, doceniając wysoki poziom sportowy i wzorcową organizację turnieju, wyrazili nadzieję na kontynuację rozgrywek w następnych latach.

Turniej Drużyn Wakacyjnych Turniej Drużyn Wakacyjnych Turniej Drużyn Wakacyjnych Turniej Drużyn Wakacyjnych

autor: Andrzej Harenda

(14.08.14)