Przyjaźń

Data publikacji 12.08.2014

Wolontariusze naszej szkoły są motorami wielu działań – to ludzie z pasją, którym naprawdę zależy, aby coś zmienić. Ostatnią inicjatywą godną zauważenia jest ...

Przyjaźń Wolontariusze naszej szkoły są motorami wielu działań – to ludzie z pasją, którym naprawdę zależy, aby coś zmienić. Ostatnią inicjatywą godną zauważenia jest opieka, która już przerodziła się w przyjaźń z Arturem mieszkającym w Pile, który choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Artur od trzeciego roku życia jeździ na obozy rehabilitacyjne, a od 2005 roku należy do fundacji „Zdążyć z pomocą”. Jest osobą bardzo towarzyską, lubi żartować, uczy się języka angielskiego, ale Jego zainteresowania to również komputery, historia Polski. Lubi też... śpiewać. Kontakty z policjantami są dla niego bardzo twórcze i działają motywująco na jego życie.
Wszystko zaczęło się od Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Po nawiązaniu współpracy, słuchacze zaprosili Artura do odwiedzenia miasteczka policyjnego, gdzie wspólnie oglądali przygotowane pokazy. Od tego momentu samorząd objął Artura opieką i obiecał odwiedzać go przynajmniej raz w miesiącu. Ostatnio wolontariusze odwiedzili Go w domu. Po mile spędzonym czasie przy kawie i ciastku, słuchacze zaprosili Artura na festyn związany z 60-leciem powołania Szkoły, który odbędzie się 12 września.

Przyjaźń Przyjaźń Przyjaźń Przyjaźń

autor: Wojciech Thiel